Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emmanuel Macron
aktualizováno 20.03.
Problém pro británii

Komplikace pro Mayovou: Francie chce odmítnout odklad brexitu!

Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu, Francie nebude na nadcházejícím summitu EU v Bruselu souhlasit s odkladem termínu brexitu. Ve francouzském Národním shromáždění to dnes řekl ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

2255205
aktualizováno 10.03.
Demonstrace ve Francii

VIDEO: Ke žlutým vestám v Paříži se připojily dámy v růžovém

V ulicích Paříže znovu protestovaly stovky demonstrantů z hnutí žlutých vest. K protestům namířeným proti politice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se připojily i dámy v růžovém. Jde o učitelky, které jsou nespokojené s reformou týkající se podpory v nezaměstnanosti. Protesty pokračují už sedmnáctý víkend.

Merkelová a Macron
aktualizováno 20.01.
merkelová a macron

Francie a Německo podepíší novou smlouvu. Spojí je víc než EU

Prezident Francie Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová podepíší novou smlouvu o vzájemné spolupráci, která je propojí víc, než dosavadní pakty v rámci EU. Chystanou dohodu podepíší v úterý v Cáchách, hovoří se o ní jako o nové „Elysejské smlouvě“, kterou obě země podepsaly přesně před 56 lety.

Prásk.tv píše:

Donald Trump a Melania Trump - 1
čtěte o tématu Emmanuel Macron na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Demonstrace v Paříži
aktualizováno 05.01.
Žluté vesty

Demonstranti ve Francii pálili skútry! Policie použila slzný plyn

Ve Francii se znovu k demonstracím sešli stoupenci tzv. žlutých vest. V Paříži proti vládě a politice prezidenta Emmanuela Macrona protestovaly tisíce lidí, někteří se střetli s policií. Další skupiny demonstrovaly v jiných městech po celé zemi.

Žluté vesty protestují v Paříži
aktualizováno 22.12.
hnutí žlutých vest

Už desátý mrtvý. Protesty ve Francii mají další oběť

Ve Francii zemřel v důsledku protestů tzv. žlutých vest další člověk. V pátek večer narazil řidič v plné rychlosti na okraji Perpignanu do kamionu, jehož řidič vyjednával s účastníky blokády. Lidé, kteří průjezd blokovali, od nehody utekli.

Ve Francii vypukly masivní demonstrace - 3
11.12.
ústupky prezidenta

Demonstranti ve Francii uspěli! Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomických i sociálních opatření. Zatímco někteří jeho úsilí uznali, jiní na jeho včerejší televizní projev reagovali s nedůvěrou. Na dnešek svolali demonstrace studenti středních škol.

Ve Francii vypukly masivní demonstrace - 2
aktualizováno 10.12.
žluté vesty

Daňové úlevy a zvýšení mezd. Macron po protestech otočil

V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest, které už více než tři týdny otřásají francouzskou politikou, slíbil dnes prezident Emmanuel Macron řadu opatření v hospodářské a sociální oblasti, které by měly přispět ke zlepšení situace obyvatel země. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Přiznal, že část viny na něm nese i on. Zároveň odsoudil násilí na demonstracích a slíbil, že obnoví v zemi pořádek.

Emmanuel Macron
aktualizováno 10.12.
Žluté vesty

Macron se snaží utnout násilné protesty, sešel se s odboráři

Francouzský prezident Emmanuel Macron má rušné pondělí - nejprve schůzka s odboráři, následně projev v televizi. Vše kvůli pokračujícím násilným protestům takzvaných žlutých vest, které zemí zmítají už několik týdnů.

Paříž se chystá na protesty
aktualizováno 06.12.
Protesty žlutých vest

Zatlučená okna, policisté v ulicích: Paříž se chystá na velké nepokoje

Francouzská vláda ustoupí takzvaným žlutým vestám. Ve čtvrtek se rozhodla, že plánovanou daň z pohonných hmot příští rok zavádět nebude. Napjatá atmosféra v Paříži ale neutichá. Obyvatelé se připravují na další vlnu protestů, kterou organizátoři svolali na víkend.

Summit G20
aktualizováno 02.12.
Buenos Aires

Summit G20 skončil! Lídři jednali především o situaci na Krymu

Skončil dvoudenní summit G20. Lídři dvaceti největších světových ekonomik se mimo jiné shodli na nutnosti reformy Světové obchodní organizace. Proběhla také řada schůzek mezi čtyřma očima - například prezident Spojených států Donald Trump povečeřel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Dohodli se na dalším neútočení ve vzájemné obchodní válce.