Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ručníky - ilustarční foto
včera 22:32
sociální sítě

Lidé se hádají o správném počtu ručníků! Kolik jich máte doma?

Lidé se začali na sociálních sítích dohadovat o tom, kolik ručníků by měl mít každý doma. Debatu zahájil fotograf Abdul Dremali, který se kvůli tomu pohádal se svou přítelkyní. On řekl deset, jí se to však nelíbilo. Někteří lidé uvedli, že mají ručníků patnáct, jiní dokonce až čtyřicet.

Zámek Hluboká
19.02.

VIDEO: Spor kvůli uzavření zámecké zahrady v Hluboké

Ostrý spor se vede kvůli uzavření zámecké zahrady v Hluboké. Správci zámku ji začali v nočních hodinách zamykat. A to kvůli tomu, že se tam prý množily útoky vandalů. Jenže proti jsou obyvatelé města a dokonce už sepsali i petici. A chtějí se obrátit i na ministra kultury.

Polský prezident Andrzej Duda a izraelský premiér Benjamin Netanjahu na konferenci ve Varšavě
aktualizováno 15.02.
chybná interpretace

Údajný výrok izraelského premiéra pobouřil Polsko, hrozí odveta

Mezi Polskem a Izraelem se strhla velmi nepříjemná diplomatická roztržka. Izraelský premiér vyvolal velkou nevoli poté, co měl komentovat spolupráci Poláku a nacistů. Polský prezident v reakci na vyřčená slova pohrozil, že se země nezúčastní summitu V4 v Izraeli a místo toho nabídl konání v Polsku. Nyní se obě strany přiklání k názoru, že šlo o chybnou interpretaci Netanjahuových slov.

Prásk.tv píše:

Sir Ian McKellen - 1
čtěte o tématu spor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Babybox - ilustrační foto
aktualizováno 14.02.
soudní spor

Dítě z babyboxu má nové rodiče, chce ho ale i biologická rodina

Dvouletý chlapeček, kterého na konci ledna odložili rodiče v pelhřimovském babyboxu, se sžívá s novou pěstounskou rodinou. Jenže zájem teď o něj mají i jeho biologičtí prarodiče a vše tak může skončit až u soudu. Navíc hrozilo i to, že s novým jménem a totožností by měl i dva rodné listy a dvě občanství.

Fabián
aktualizováno 12.02.
překvapení

Muž si koupil nový dům přes realitku. Čekal ho nepříjemný šok

Velké překvapení zažil Boris Fabián ze Slovenska, když se rozhodl přestavět dům, který si koupil prostřednictvím realitní kanceláře. Zjistil totiž, že se dá dům zbourat pouhým kladivem. Byl postavený jen ze směsi jílu, slámy a vody. Muž se rozhodl dát vše k soudu. Spor trval pět let a měl by ještě pokračovat.

Urny na hřbitově. Ilustrační foto
10.02.
Spor o nebožtíka

Matka nechala syna zpopelnit, jeho žena se může o urnu i soudit!

Dlouhodobý spor v rodině skončil tahanicemi o pohřeb zesnulého. Paní Čičková z Břeclavi zjistila, že jejího zesnulého manžela nechala z nemocnice odvézt její tchyně a na vlastní náklady nechala provést i kremaci. Žena se teď marně snaží získat alespoň urnu, přitom podle zákona o pohřbu rozhoduje právě manželka. Případ se pravděpodobně dostane až k soudu.

Kontroly tašek
aktualizováno 07.02.
Přibývá konfliktů

"Ukažte mi tašku," chce ochranka po zákaznících. Má na to právo?

V nákupních centrech přibývá konfliktů mezi ochrankou a zákazníky. A často je to kvůli tomu, že zákazníci odmítají ukázat ostraze nebo prodavačům tašku. Mají na to členové ochranky vůbec právo?

Bosé nohy ve sněhu
04.02.
Musel jít pěšky

Řidič vyhodil mladíka z autobusu. Na nohách totiž neměl boty

Před zavřenými dveřmi autobusu skončila jízda mladíka z Frýdku-Místku. Řidič jej totiž vyhodil ven, protože mladík neměl boty. Patnáctiletý Ondra chodí ale bosý celý rok, a proto poslal na řidiče stížnost. Považuje to za omezení svých práv.

Romský král Róbert I. - 2
aktualizováno 26.01.
Vyostřený spor

Romové se rozhádali kvůli králi! Róbert I. už roky odmítá odstoupit

Romové na Slovensku se rozhádali kvůli králi. Už v roce 2015 zbavili této funkce předtím zvoleného Róberta Botoše alias Róberta I. Jenže ten stále tvrdí, že je právoplatným králem.

Řecko schválilo dohodu s Makedonií
aktualizováno 25.01.
Nový název

Makedonie se bude jmenovat jinak! Řecko schválilo dohodu

Řecký parlament v pátek po několikadenní debatě schválil dohodu o změně názvu sousední Makedonie. Informují o tom zahraniční agentury. Spor o název téměř 30 let komplikoval vztahy obou zemí. Loni Atény a Skopje uzavřely kompromis, na jehož základě bude nové oficiální pojmenování řeckého souseda znít Republika Severní Makedonie, zkráceně Severní Makedonie.