Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Na saních v Davosu
22.03.

Holky na cestách a jejich adrenalinová jízda na sáňkách

Vymýšlíte, jak dámskou jízdu s partou kamarádek proměnit v nezapomenutelný zážitek? V rubrice Holky na cestách pro vás máme další tip.

Holky na cestách - Davos
aktualizováno 06.03.
KOŘENÍ

Holky na cestách po zasněženém švýcarském Davosu

Vyrazit s partou kamarádek na dámskou jízdu a oddechnout si od běžného života je snem snad každé ženy. V nové rubrice Holky na cestách pro vás budeme mít tipy na to, jak dovolenou trávit aktivně a užít si ji naplno. V prvním díle se vydáme do švýcarského Davosu, kde se na sněžnicích vyrazilo na horskou túru.

Lavina zsmetla lyžaře v Crans-Montana - 2
24.02.
foto + video komentář

Smrtící lavina v Crans-Montana: K tragédii nemuselo dojít!

Lavina ve švýcarském středisku Crans-Montana začátkem týdne smetla několik lyžařů na sjezdovce, jeden bohužel zraněním v nemocnici podlehl. Vzhledem k tomu, že odpovědní lidé ve vedení střediska povolili sjezdovku otevřít, nepovažovali místo za nebezpečné. Policejní vyšetřování ukáže, jestli někdo ponese odpovědnost za zbytečně zmařený lidský život.

Prásk.tv píše:

Michael Schumacher
čtěte o tématu Švýcarsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Švýcaři soudí svého občana, který v Sýrii bojoval proti Islámskému státu
aktualizováno 21.02.
Nedokázal jen přihlížet

Hrdina či zrádce? Švýcar bojoval proti ISIS, doma ho teď soudí!

Švýcar Johan Cosar původně do Sýrie odcestoval, aby tam působil jako reportér na volné noze. Když ovšem voják a křesťan viděl, jak islamisté útočí na další křesťany, nedokázal jen přihlížet. Ve vlasti mu teď každopádně hrozí vězení.

Lavina ve Švýcarsku
aktualizováno 20.02.
Unikátní záběry

Sjezd o život. Lyžař natočil, jak se za ním řítí sjezdovkou lavina

Pád laviny ve švýcarském středisku Crans-Montana zachytila kamera na helmě jednoho z lyžařů. Jízda z kopce se pro něj stala doslova jízdou o život. Před valící se masou sněhu se mu ale podařilo uniknout do bezpečí. Takové štěstí neměl čtyřiatřicetiletý Francouz, který v noci zemřel na následky zranění způsobených pádem laviny v nemocnici.

Lavina ve Švýcarsku
aktualizováno 20.02.
Velká záchranná akce

Ve Švýcarsku lavina strhla lyžaře, jeden ze zachráněných zemřel

V úterý odpoledne se ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana utrhla lavina. Po přeživších pátraly desítky záchranářů, na místě bylo i osm vrtulníků a speciálně cvičení psi. Čtyři zasypané se podařilo vyprostit. Jeden z nich zemřel v nemocnici. Tamní záchranáři pátrání ve středu dopoledne ukončili.

Bruno Ganz v roli Adolfa Hitlera
aktualizováno 16.02.
odchod herce

Zemřel herec Bruno Ganz (†77), nejlepší filmový Hitler. VIDEO

Zemřel švýcarský herec Bruno Ganz, informují německá média s odvoláním na agenturu DPA. Ganz zazářil například ztvárněním nacistického vůdce Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše.

Lavinové nebezpečí v rakouských Alpách
aktualizováno 14.01.
přívaly sněhu

Kalamita v Alpách uvěznila tisíce turistů. Hrozí laviny i povodně

V německých i v rakouských Alpách hlásí enormní množství sněhu, na většině míst v hrozí nejvyšší lavinové nebezpečí. Očekává se další přívalové sněžení, na některých místech napadnou až dva metry. Některá lyžařská střediska jsou zcela odříznuta od světa.

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.

Francouzská stíhačka
09.01.
Rozsáhlé pátrání

Francouzská stíhačka zmizela z radaru! Pohřešují dva piloty

Ve středu zmizel z radaru francouzský stíhací letoun, který byl naposled viděn u hranic se Švýcarskem. Letoun řídili dva piloti. Podle mluvčí francouzského letectva dojde k prohledání oblasti, kde byl letoun naposledy spatřen.