Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miminko - Ilustrační foto
19.03.
pokus o vraždu

Matka nechala kojence venku na mrazu. Zachránil jej kolemjdoucí

Státní zástupkyně obžalovala ženu z pokusu o vraždu šestitýdenního syna. Loni na začátku února nechala kojence venku na mrazu a před smrtí ho zachránil kolemjdoucí.

Maddie Mccann
19.03.
maskovaný muž

Nová teorie zmizení Maddie! Mohla být obětí sériového útoku

Už téměř 12 let uplynulo od záhadného zmizení britské holčičky Maddie na dovolené v Portugalsku. Dokument vysílaný na Netflixu odhalil nové okolnosti případu - Madeleine se mohla podle policie stát obětí sériového sexuálního násilníka, který se do dětského pokojíku vloupal v chirurgické roušce.

Zulfirman Syah chránil svého syna
aktualizováno 17.03.
útok na novém zélandu

Otec chránil svého syna vlastním tělem! Střelec ho zasáhl několikrát

Útok na mešity v Novém Zélandu má už 50 obětí. Někteří však měli obrovské štěstí a podařilo se jim přežít. Například Zulfirman Syah se snažil zachránit svého dvouletého syna před útočníkem Brentonem Tarrantem, který do něho vystřelil hned několik kulek. Jedna však zranila i malého chlapce. Lékaři oba převezli do nemocnice, kde se úspěšně zotavují.

Prásk.tv píše:

Jasmina Alagič, Rytmus
čtěte o tématu dítě na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Zdražování
aktualizováno 16.03.
Exekuce

Politici chtějí zatočit s dluhy dětí. Platit je mají rodiče!

Dluhy dětí by mohly nově platit jejich rodiče. To navrhuje ČSSD společně s hnutím ANO a KDU-ČSL. Rodiče totiž nemají zodpovědnost za dluhy svých ratolestí, a tak původně malé částky mnohdy přerostou v průběhu let až ve statisícové. Pak, na sotva plnoleté, nastupují exekutoři. V Česku bylo loni vystaveno exekuci asi šest tisíc dětí, dohromady dluží až 60 milionů korun.

Meghan Markle - sestra, otec
15.03.
ukončení sporů

Blíží se velké usmíření? Meghan chce pozvat do Anglie svého otce!

Thomas Markle, otec vévodkyně ze Sussexu, by mohl být pozvaný svou dcerou do Velké Británie po narození jeho vnoučete. Podle Meghaniny kamarádky se chystá se svým otcem zakopat válečnou sekeru. Do Británie by mohla také dorazit i její nevlastní sestra Samantha.

Autobus přepravoval převážně děti
14.03.
Srážka s traktorem

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

Jaroslava Pokorná Jermanová
aktualizováno 14.03.
šťastná zpráva

Hejtmanka Jermanová porodila! Ve svých 48 letech se stala maminkou

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se stala maminkou. Svému o patnáct let mladšímu muži Jakubovi porodila zdravou dceru Emičku. Není to však její první dítě. Z předchozího manželství má 19letého syna.

Napadení desetiletým dítětem
aktualizováno 13.03.
Lázně Bohdaneč

Kluk (10) napadl mámu i sestru, pak chtěl skočit z balkónu!

Policie vyšetřuje víkendový incident v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Desetileté dítě mělo napadnout v bytě svoji matku i sestru, a pak se podle svědků pokusilo skočit z balkónu.

Babybox Příbram
aktualizováno 13.03.
technické problémy

Babybox v Příbrami zachránil už čtyři děti. Teď ho dávají pryč

Oblastní nemocnice Příbram musí kvůli rekonstrukci odstranit babybox, který využívá už od roku 2016, a díky němu byly zachráněny už čtyři děti. O změně informoval jeho zakladatel Ludvík Hess, který se bojí, že by mohlo dojít k fatálním následkům. Nemocnice však ujistila, že se jedná jen o několik týdnů a poté bude babybox vrácen na své místo.

Matka nechala dítě na letišti
aktualizováno 12.03.
neobvyklý případ

Matka zapomněla na letišti dítě, pilot se rozhodl pro něj vrátit

Velmi netradiční požadavek vznesl pilot k dispečinku krátce po startu letadla. Jedna pasažérka si totiž uvědomila, že na letišti v Saúdské Arábii zapomněla svoje dítě. Dispečeři byli sice značně zmatení, umožnili ale letadlu vrátit se.