Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Psaní SMS zprávy
dnes 05:45
sociální sítě

Falešná zpráva vyzývá lidi k darování krve pro dítě s leukémií

Na sociálních sítích se začala šířit zpráva, která žádá lidi, aby poskytli krev pro dítě s leukémií. Když chtějí na uvedené číslo zavolat, zjistí, že je nedostupné. Výzva, která se poprvé objevila v Polsku, má podle uživatelů sociálních sítí i jiné verze a jedná se o podvod.

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro
07.03.
jihoamerický trump

Močení na hlavu, prsty v zadnici: Prezident ukázal nechutné video

Lidé začali na sociálních sítích kritizovat brazilského prezidenta Jaira Bolsonara za zveřejnění videa, ve kterém tři tanečníci předvádějí sexuální akty během karnevalu. Prezident se brání tím, že chtěl pouze poukázat na to, jak se lidé chovají.

Tary
06.03.
upřímná zpověď

Všechno bylo jinak, tvrdí Tary a ukázal celé video! Chlapce lituje

Oblíbený youtuber Tary čelí už několik dní útokům na sociálních sítích kvůli tomu, že měl urazit malého chlapce. Podle něho však nic takového neudělal, což by mělo dokázat i celé video, ve kterém s chlapcem mluví. V něm i vysvětluje, že si dělal jen srandu a také to, proč je jeho oblečení dražší.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu sociální sítě na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Tary
aktualizováno 06.03.
slavný youtuber

Tary má po urážce kluka problémy: Nenávist a útoky fanoušků

Poté, co se na sociálních sítích objevilo video, ve kterém oblíbený youtuber Tary uráží malého chlapce, od něho dávají jeho fanoušci ruce pryč. Dokonce byl vyřazen z programu letošního festivalu Utubering, kterého se měl účastnit poprvé. Lidé také kritizují jeho video, kde jede v autě rychlostí přes 200 km/h. Podle nich není vzorem pro děti, kteří převážně patří mezi jeho obdivovatele.

Tary
aktualizováno 05.03.
idol dětí

Oblíbený youtuber šokoval svého fanouška: "Máš málo peněz!"

Slavný youtuber Tary se stal terčem posměchů na sociálních sítích. Před pár dny bylo totiž zveřejněné video, na kterém uráží malého chlapce, že má málo peněz. Okamžitě se rozjela velká debata, do které se zapojil také rapper Johny Machette. Podle něho se Tary nechová normálně.

Facebook
aktualizováno 28.02.
Komentář na facebooku

Žena si přála upálení migrantů. Státní zástupce chce vyšší trest

Žena, která loni napsala na sociální síť nenávistný komentář pod video s migranty, se mohla dopustit trestného činu. S takovým podnětem se na Nejvyšší soud obrátilo Nejvyšší státní zastupitelství. To nesouhlasí s rozsudky nižších soudů, které jednání obžalované kvalifikovaly jako přestupek.

Bitka
aktualizováno 27.02.
Nový druh zábavy

Podivná zábava českých dětí! Záběrů z rvaček je plný internet

Bitka dvou dětských gangů v Praze, kterou se podařilo policistům v úterý rozehnat, nebyla ojedinělým incidentem. Mezi dětmi je to zřejmě velmi rozšířená "zábava". Redakci TN.cz se podařilo získat video, které ukazuje desítky podobných střetnutí na různých místech republiky.

Hacker
aktualizováno 27.02.
mezinárodní gang

Kyberpodvodníci obrali lidi o stovky milionů! Oběťmi jsou i Češi

V bulharské Sofii zadrželi významnou osobu podezřelou z obrovského několikamilionového podvodu na internetu. Spolu s dalšími pachateli lákala své oběti a sociálních sítích nebo pomocí call center. Gangu se podařilo připravit tisíce Evropanů o miliony eur.

Vloupání - ilustrační foto
14.02.
Jak se chránit?

Jarní prázdniny? Období zlodějů, loni obrali lidi o 133 milionů!

Jarní prázdniny představují pro zloděje lákavou pozvánku do prázdných bytů a domů. Využívají skutečnosti, že rodiny hromadně odjíždějí, nejčastěji na hory. Navíc mají díky rozdělení prázdnin pro jednotlivá města i části Prahy přesně lokalizovaná místa, kde budou byty a domy opuštěné.

Lubomír Volný, Dan Ťok
13.02.
prezentace výsledků

Politici se chlubí na sociálních sítích, někdy je to pořádná ostuda

Ministr dopravy Dan Ťok se zřejmě snaží v poslední době více ukázat, na čem jeho resort pracuje. Začíná být totiž aktivnější na sociálních sítích. A z politiků není jediný, kdo se takto rád pochlubí.