Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výročí okupace
aktualizováno 15.03.
Okupace Československa

Nacisti vtrhli do Čech před 80 lety. Výročí si připomíná celá země

Česká republika si připomíná jedno z nejtemnějších období své historie. Právě dnes uplynulo 80 let od začátku okupace země nacistickým Německem. Po celé zemi se koná řada pietních akcí nebo konferencí, které historii připomínají.

2256665
14.03.
VIDEO ničivý vítr

Německem se prohnalo obří tornádo! Zpustošilo půlku města

Obří tornádo se ve středu prohnalo německým městem Roetgen v Severním Porýní-Vestfálsku. Ačkoliv trvalo poměrně krátce, stihlo malé městečko pořádně zpustošit. Větrná smršť poničila zhruba třicet domů a zranila pět lidí. Ve čtvrtek by měla Německo zasáhnout další bouře.

Napadená žena - 1
14.03.
Dostal tři roky

Češka se chtěla rozejít s přítelem z Tuniska, pořezal ji a zmlátil

Tři roky a 4 měsíce má ve vězení strávit devětadvacetiletý Tunisan Ghaleb N. Vloni v létě před drážďanským kulturním střediskem Scheune pořezal a zmlátil dvaatřicetiletou Češku Lucii O. S ní nějaký čas chodil, žil na ulici a bral drogy. Češka se s ním chtěla rozejít, což muž neunesl.

Prásk.tv píše:

Adrienne Koleszár - 1
čtěte o tématu Německo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Německá policie
08.03.
kuriózní zásah

Žena nahlásila vraždu manžela, policisté na místě nemohli uvěřit

Policisté a záchranáři z bavorského Berchtesgadenu nevěřili vlastním očím, když přijeli k údajné vraždě muže ve středním věku. Mord ve čtvrtek na večer nahlásila jedna z obyvatelek města. Po příjezdu na "místo činu" policisté zjistili, že je žena zavolala proto, aby jí pomohli odtáhnout auto, které jí blokovalo cestu ke garáži. "Myslela jsem si, že když nahlásím vraždu, přijedou rychleji," komentovala pak svůj počin žena.

Muž, který měl ohrozit ostatní řidiče v Německu
aktualizováno 08.03.
Vydání do Německa

Český kamioňák, kterého viní z pokusu o vraždu, je ve vazbě!

Český řidič kamionu, který při jízdě v Německu podle policie ohrozil životy několika lidí, je od pátku ve vazbě. V horizontu týdnů se rozhodne o jeho případném vydání do Německa.

Verena Brunschweiger
07.03.
šokující výrok

Němka pobouřila veřejnost: Děti škodí životnímu prostředí, tvrdí

Verena Brunschweigerová, spisovatelka a feministka, šokovala německou společnost kvůli jejímu výroku, ve kterém vyzvala ženy, aby neměly děti. Podle ní totiž stojí za znečišťováním životního prostředí. Dále také požaduje pro bezdětné matky prémie.

Veletrh cestovního ruchu ITB v Berlíně
07.03.
Kolem světa

Vůně dálek: V Berlíně začal největší cestovatelský veletrh

Deset tisíc vystavovatelů, 181 zemí a desítky tisíc návštěvníků – to je největší veletrh cestovního ruchu na světě, který ve středu odstartoval v německé metropoli. Co je pro automobilový průmysl salon v Ženevě nebo pro spotřební elektroniku CES v Las Vegas, to je pro cestovní kanceláře, hotely, aerolinky, celé státy a samozřejmě i turisty veletrh ITB.

Německá policie při zásahu v Porýní
aktualizováno 06.03.
nastražené výbušniny

Pomsta mrtvého muže? Porýní obchází strach po dvou explozích

Německo obchází strach po několika explozích, při kterých zatím zemřel jeden člověk a další dva lidé unikli smrti o vlásek. Policie z útoků podezřívá 59letého zahradního architekta, který podle všeho sám sebe otrávil. Policisté proto varují všechny, kdo měli s podezřelým spory, aby se měli na pozoru, jelikož před svou smrtí mohl nastražit další výbušné pasti.

Při požáru v Norimberku zemřely čtyři děti a žena - 2
02.03.
smrt v plamenech

Tragédie v Norimberku! Při požáru domu zemřely čtyři děti a žena

Obrovská tragédie se stala v noci z pátku na sobotu v německém Norimberku. V hořícím domě přišly o život čtyři malé děti a žena. Dalším čtyřem lidem se podařilo před požárem utéct.

Mops - ilustrační foto
01.03.
exekuce

Přísný trest za dluhy! Město rodině zabavilo a prodalo psa Eddu

Velmi přísně potrestalo německé město Ahlen rodinu za nezaplacené daně a poplatky. Z domova jim sebrali to nejcennější, co tam našli – fenku černého mopse Eddu. Psa město dokonce prodalo nové majitelce. Přestože inzerovalo, že je fena ve výborném stavu, nová majitelka za čtvrt roku musela zaplatit v přepočtu 46 tisíc za ošetření mopse.