Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit - lidé
dnes 15:16
Odchod Británie

Evropa se připravuje na nejhorší. Komise má scénář tvrdého brexitu

Odchod Velké Británie z EU k 12. dubnu bez jakékoliv dohody je podle Evropské komise "čím dál pravděpodobnější", unie je ale na takový vývoj připravena. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě shrnující už dokončené či nyní dokončované kroky, které mají EU na takovou variantu připravit.

Volby - lístky
aktualizováno včera 20:46
Evropský parlament

Strany vysílají do eurovoleb mladé. Obsadili i čela kandidátek

Do letošních evropských voleb vstupují kromě starších a zkušených politiků i velmi mladí lidé, kteří se v kandidátkách usadili na vysokých místech. Podle politologů je to šance pro strany a hnutí, které tak mohou oslovit více generací. Ovšem na druhou stranu mají voliči o takových kandidátech často jen minimum informací.

Theresa Mayová
aktualizováno včera 20:34
Vzpoura kvůli brexitu

Konec Mayové chce 11 ministrů. Mluví se také o druhém referendu!

Vzpouře uvnitř své vlády čelí britská premiérka Theresa Mayová. Jedenáct ministrů totiž žádá její odstoupení a jmenování nového předsedy vlády. Informaci přinesl nedělní The Sunday Times. Podle ministra financí Philipa Hammonda by ale změna nepomohla. Zároveň ale nevylučuje druhé referendum.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Demonstrace proti brexitu v Londýně
aktualizováno 23.03.
Petice má 4 miliony podpisů

Britům se z EU nechce. Londýnem prošla obří demonstrace

Do ulic Londýna dnes vyšly statisíce lidí, aby podpořily konání druhého referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Demonstrace se konají pouhý den poté, co se premiérka Theresa Mayová vrátila ze summitu v Bruselu, kde s lídry sedmadvacítky dojednala pouze krátký odklad Brexitu.

Internetová ekonomika
aktualizováno 22.03.
Srovnání EU

Češi jsou v Evropě chudí příbuzní! Za hodinu berou téměř nejmíň

Češi mají jednu z nejnižších mezd v Evropské unii. V přepočtu na hodiny činí průměrná výplata 233 korun. Třeba v Lucembursku berou téměř pětkrát víc, naopak zhruba dvakrát méně mají v Bulharsku, které je na konci žebříčku.

Brexit - ilustrační foto
22.03.
Vůle lidu

Miliony lidí podepsaly petici za odvolání brexitu! Web je přetížený

Více než tři miliony lidí už podepsaly petici požadující odvolání odchodu Británie z Evropské unie. Obrovský zájem o dokument, který je na webu britského parlamentu teprve třetí den, stále způsobuje stránce technické problémy. Premiérka Theresa Mayová podle svého mluvčího nehodlá vyslyšet výzvu k zastavení brexitu, o němž rozhodli před téměř třemi lety Britové v referendu.

Brexit
aktualizováno 22.03.
Odchod z EU

EU dala Mayové s brexitem čas. Ve hře je stále odchod bez dohody

Odchod Británie z Evropské unie se nejspíš odloží. Členské státy daly premiérce Therese Mayové na výběr ze dvou variant. Vše záleží na schválení dohody britským parlamentem.

Theresa Mayová
aktualizováno 22.03.
summit EU

Lídři EU souhlasí s odkladem brexitu. Má to ale podmínku

Lídři 27 zemí EU nevyhověli žádosti britské premiérky Theresy Mayové odložit brexit do 30. června. EU27 připouští dvě varianty: odklad do 22. května pod podmínkou, že příští týden Dolní sněmovna schválí dohodu o brexitu, nebo odklad do 12. dubna, což je považováno za mezní datum pro přijetí rozhodnutí, zda se Britové zúčastní květnových evropských voleb.

Andrej Babiš jedná v Bruselu
aktualizováno 21.03.
odchod británie

Babiš v Bruselu jedná o brexitu. Prozradil, kdy má proběhnout

V Bruselu začala dvoudenní Evropská rada, jejímž hlavním tématem je brexit - respektive jeho odklad. Aby platil, musí ho jednomyslně odsouhlasit lídři všech členských zemí, včetně českého premiéra Andreje Babiše.

Rodina
aktualizováno 21.03.
Příspěvek na děti

Češi si na rodičovskou nemůžou stěžovat! TADY ji nemají vůbec

Rodičovský příspěvek by se podle rozhodnutí koaliční rady měl od příštího roku zvýšit z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Tisíce rodičů si ale okamžitě začaly stěžovat, že bude nárůst platit jen pro nově narozené děti. Příspěvek v Česku přitom patří k nejdelším a nejvyšším na celém světě.