Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Wikipedie nefunguje
aktualizováno dnes 14:00
Protest proti reformě

Česká Wikipedie nebude fungovat celý den! Takhle se to dá obejít

Česká verze Wikipedie nebude celý čtvrtek fungovat. Editoři tak bojují proti připravované směrnici EU o autorském právu. V prohlášení vyzývají uživatele, aby kontaktovali své europoslance a ti tak nepodpořili reformu.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno včera 22:50
odchod z EU

Mayová má o termínu brexitu už jasno. Chce ho mít konečně z krku

Britská premiérka Theresa Mayová doufá, že poslanci Dolní sněmovny přece jen najdou způsob, jak podpořit brexitovou dohodu, kterou vyjednala s Bruselem. Dosavadní neschopnost zákonodárců dohodnout se na podobě brexitu podle ní vedla k tomu, že Británie neopustí Evropskou unii 29. března. Mayová zároveň zdůraznila, že není ochotná odložit brexit za 30. červen, ale ani uspořádat druhé referendum. V prvním voliči v červnu 2016 rozhodli o odchodu z unie.

Emmanuel Macron
aktualizováno včera 22:46
Problém pro británii

Komplikace pro Mayovou: Francie chce odmítnou odklad brexitu!

Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu, Francie nebude na nadcházejícím summitu EU v Bruselu souhlasit s odkladem termínu brexitu. Ve francouzském Národním shromáždění to dnes řekl ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Brexit
aktualizováno 19.03.
vystoupení z eu

Brexit se možná posune o dva roky. Brity čeká mastná pokuta

Odchod Velké Británie z EU se může posunout až o dva roky. O odklad v úterý údajně v dopise předsedovi Evropské rady požádala britská premiérka Theresa Mayová.

Volby - ilustrační foto - 1
19.03.
Volby do EP

Velká tlačenice o místa v Bruselu! Do eurovoleb jde 40 uskupení

Pro letošní volby do Evropského parlamentu přihlásilo své kandidáty na ministerstvu vnitra 40 uskupení. Je jich o jedno více než při eurovolbách před pěti lety. ČTK to oznámila mluvčí ministerstva Klára Pěknicová. Lhůta pro předkládání kandidátních listin skončila v úterý v 16:00.

Evropský parlament
aktualizováno 19.03.
Češi budou mít 21 křesel

Volby do EU: Politici mají poslední možnost nahlásit své kandidátky

Strany a hnutí mají dnes poslední možnost nahlásit kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Pro české kandidáty je vyhrazeno celkem 21 křesel. Volby se v Česku konají 24. a 25. května.

Miroslav Toman
aktualizováno 18.03.
Jednání v Bruselu

Česko zruší kontroly polského masa. Od Varšavy chce ale záruky

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března. Stane se tak ale jen v případě, že Polsko Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat.

Stanislav Polčák a Jiří Pospíšil
aktualizováno 18.03.
Volby do EP

TOP 09 a STAN startují kampaň. Vsází na bezpečnost, ekologii a trh

Kampaň pro volby do Evropského parlamentu v pondělí dopoledne odstartovali Starostové a nezávislí a TOP 09, kteří kandidují společně s podporou dalších regionálních uskupení.

Wikipedia
aktualizováno 18.03.
Protest proti reformě

Wikipedie se chystá stávkovat! Jeden den nebude vůbec fungovat

Česká verze Wikipedie se přidá k protestu proti plánované evropské reformě autorského práva. Na 24 hodin tak bude ve čtvrtek česká i německá forma Wikipedie nedostupná.

Imigranti
16.03.
Pokles o 11 %

Uprchlíků mířících do Evropy dál ubývá. Vloni jich přišlo 580 800

Počty migrantů přicházejících do Evropy dál klesají! V loňském roce podle Eurostatu přišlo 580 800 nových žadatelů o azyl. Oproti předloňskému roku to znamená pokles o více než 10 %. Nejvíce uprchlíků přišlo ze Sýrie, přes 80 tisíc. Do Česka přišlo skoro o pětinu více migrantů, nejčastěji z Ukrajiny, Kuby a Gruzie.