Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exekuce ilustrační
05.02.
kalkulačka

Oddlužení bude brzy snadnější. Spočítejte si, zda na něj dosáhnete

Stát výrazně mění pravidla pro oddlužení. Od 1. června začne platit přelomová novela insolvenčního zákona. Nově by se dluhu mohli zbavit i ti, kteří nejsou schopni zaplatit ani 30 % dlužné částky, jak požaduje insolvenční zákon dnes. O oddlužení lidí bude na konci insolvenčního procesu v některých případech rozhodovat soud a dlužníci budou muset věřitelům měsíčně splácet částku nejméně ve výši odměny insolvenčního správce.

Exekuce - ilustrační foto
aktualizováno 28.01.
rozhodnutí soudů

V Česku je 200 tisíc neplatných exekucí. Zjistěte, jestli není na vás!

Dostat své peníze od exekutorů zpátky může až dvě stě tisíc lidí. Mnoho z nich je totiž v exekucích neprávem. Do těch se dostali kvůli nelegálnímu působení soukromých rozhodců.

Exekuce ilustrační
aktualizováno 22.01.
Novela insolvenčního zákona

Přes 800 tisíc lidí je v exekuci. Poslanci rozhodnou o oddlužení

Snadnější podmínky pro osobní bankrot, nebo ochrana věřitelů? Poslanci budou tento týden rozhodovat o novele insolvenčního zákona, kterou poslancům vrátil přepracovanou Senát. V Česku je podle organizace Člověk v tísni v exekuci 860 tisíc lidí!

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: Jsem zděšená, tohle musím rozdýchat! - 11
čtěte o tématu exekuce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Exekutor Ivo Luhan
19.01.
Skoro půl milionu

Exekutor poslal účet za vyklizení kliniky. Squatteři zuří, lidé se smějí

Exekutor Ivo Luhan poslal squatterům, kteří od roku 2014 pobývali v budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, účet za vyklízení objektu. Po zástupkyni Kliniky chce bezmála půl milionu. Aktivisty z Kliniky částka šokovala, na facebooku se ale stali terčem výsměchu.

Exekutoři vyklízejí squat Klinika
aktualizováno 10.01.
Přímý přenos

Squattery z Kliniky exekutor nedostal! Znovu to zkusí v pátek

Squatteři v budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově zatím zůstávají. Ačkoliv se ráno exekutoři dostali do zadní části budovy a začali ji vyklízet, v domě zůstávají stále desítky lidí, kteří v něm nelegálně přebývají. Exekutor Ivo Luhan přerušil vyklízení do páteční 10. hodiny.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
07.01.
KALKULAČKA

Osobní bankrot vyhlásilo loni 13 tisíc lidí. Jak na to? KALKULAČKA

V minulém roce bylo vyhlášeno více než třináct tisíc osobních bankrotů. Oproti roku 2017 jejich počet ale klesl o čtyři procenta. Oddlužení často představuje jedinou naději pro lidi, kteří nejsou schopni splácet své dluhy.

Exekuce ilustrační
19.12.
insolvenční zákon

Senát dal šanci zadluženým. Novelu zákona vrátil Sněmovně

Senát dnes vrátil novelu insolvenčního zákona Sněmovně, Senát chce mimo jiné umožnit vyhlášení osobního bankrotu i nejchudším. Navrhl rovněž zrušit podmínku, podle níž by splátka věřitelům musela být ve výši nákladů na odměnu insolvenčního správce.

Exekuce Ilustrační snímek - 2
aktualizováno 02.12.
KALKULAČKA Nový průzkum

Máte exekuce? Kalkulačka vám spočítá, jaká práce se vám vyplatí

Exekuce zatěžují až desetinu Čechů a jejich počet se stále navyšuje. Dopad mají exekuce také na zaměstnanost, jelikož se někteří kvůli práci dostávají ještě do větší tísně, vyplývá z nového průzkumu Centra pro společenské otázky – SPOT.

Vymáhání dluhů - 3
30.11.
Jak se bránit

Vymahači se snaží dlužníky zastrašovat. Používají tyto triky

Lidé, kteří dluží peníze, se často mohou setkat s inkasními (vymáhacími) agenturami. Ty je navštíví nebo zašlou dopis s tím, že jim musí uhradit dlužnou částku. Některé inkasní agentury jednají mimo své pravomoci a používají triky, kterými se z lidí částku snaží dostat za každou cenu. Podle spotřebitelské organizace dTest se proti nim můžete bránit.

Nákupy na Vánoce
25.11.
dárky na poslední chvíli

Čekají nás nejhektičtější Vánoce! Fronty budou i na Štědrý den

Podle odborníků nás letos čekají ty nejhektičtější Vánoce za poslední roky, alespoň co se týče nakupování dárků. Výrazně prý totiž stoupl počet těch, kteří jejich nákup nechávají až na poslední chvíli. Fronty v obchodech se tak letos čekají i na Štědrý den.