Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jana Maláčová
aktualizováno včera 15:18
velký obrat

Ministryně Maláčová otáčí: Chce rodičovskou i pro děti do čtyř let

Přesvědčit hnutí ANO ohledně rodičovského příspěvku se ještě pokusí ministryně práce a sociálních věcí. Jana Maláčová (ČSSD) to napsala na twitteru. Ta chce, aby na 300 tisíc korun měli nárok také rodiče, kteří malé děti do čtyř let již mají. Ještě v pondělí však byla se současným návrhem spokojena.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 19.03.
Rozpor v koalici

ČSSD hází vinu za rodičovskou na ANO. Babiš to svádí na Hamáčka

Zástupci koalice se sice na jednání shodli na růstu příspěvku pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, ČSSD ale vzápětí rozhodnutí hodila na vládního partnera. Podle sociálních demokratů návrh na zvýšení příspěvku pro všechny děti do čtyř let zamítlo ANO. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že stávající verze je návrh šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Dávky na děti - 2
19.03.
Příspěvek na děti

Čechy rozčílila nová rodičovská. Politikům posílají drsné vzkazy!

Rodičovský příspěvek ve výši 300 tisíc korun pro všechny rodiče malých dětí žádají tisíce lidí. Sociální sítě zaplavily kritické komentáře, které vládě rozhodnutí zavést vyšší dávku jen pro rodiče nově narozených dětí, vyčítají.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ANO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Dita Charanzová
14.03.
volby do Europarlamentu

ANO mají do Evropy vystřelit ženy! Obsadily první místa kandidátky

V čele kandidátky hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu budou vedle europoslankyně Dity Charanzové její kolegyně z Evropského parlamentu Martina Dlabajová a ekonom Martin Hlaváček. Čtyřkou bude poslankyně ANO Radka Maxová a pětkou někdejší pirátský lídr z Mariánských Lázní Ondřej Knotek. Novinářům to ve čtvrtek oznámila Charanzová poté, co složení kandidátky odsouhlasili členové vedení hnutí.

Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 14.03.
Jednání sněmovny

Faltýnek vysvětloval kauzu Kapsch: Mandát jsem si vzal sám!

Jaroslav Faltýnek ve čtvrtek dopoledne vysvětloval poslancům kauzu Kapsch, kterou vyšetřuje policie. Faltýnek ve sněmovně řekl, že o výběru mýta jednal a státu ušetřil 1,5 miliardy. Mandát si podle svých slov vzal sám coby místopředseda hnutí ANO, protože hnutí bylo za dopravu a výběrové řízení na elektronické mýto politicky zodpovědné.

Jaroslav Faltýnek
11.03.
Mýtný systém

Má co vysvětlovat! Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance

Druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance, aby jim vysvětlil, proč zasahoval do miliardového tendru na mýtný systém. Faltýnka za jeho postup kritizuje jeho nadřízený Andrej Babiš i ministr dopravy Dan Ťok.

Jiří Faltýnek
11.03.
Brněnská větev kauzy ANO

Faltýnek ml. koupil od stíhaného vilu. Odmítá, že ovlivňoval zakázky

Syn prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka Jiří, který je brněnským zastupitelem a seděl ve vedení městských firem, koupil podle webu iDNES.cz od stíhaného podnikatele Ivana Trunečky vilu za velmi nízkou částku. Trunečkova firma pak získala zakázky od městské společnosti, v jejíž vedení Faltýnek mladší seděl. Ten ale odmítá, že by ovlivňoval zakázky.

Taťána Malá
11.03.
vyšetřování korupce

Brněnské a krajské ANO se schází kvůli policejní razii v Brně-středu

V Brně dnes večer zasedne oblastní a krajské předsednictvo hnutí ANO, které se bude zabývat razií policie na radnici městské části Brno-střed a uvalením vazby na radního městské části Jiřího Švachulu (ANO). O zasedání ČTK řekla krajská předsedkyně hnutí Taťána Malá (ANO). Kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek jsou ve vazbě kromě Švachuly další čtyři lidé včetně místostarosty Brna-Ivanovic Petra Liškutina (ANO), který byl navíc vedoucím odboru investic Brna-středu.

Radek Vondráček
aktualizováno 07.03.
Ostuda

Vondráček se za tanec na stole omluvil. Rezignaci ale odmítá

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) si pořádně vyhodil z kopýtka. Vyskočil na předsednický pult hlavního jednacího sálu Sněmovny a bavil kolegy hrou na kytaru. Prohlásil, že je na to ke všemu hrdý. Nakonec se ale omluvil.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 04.03.
hádky a neshody

Vládu čeká těžké období, budou se řešit sporné novely a změny

Menšinový kabinet hnutí ANO a sociálních demokratů čeká pravděpodobně období sporů. Někteří ministři ČSSD po jejich sjezdu posílili a podle politologů budou mít ostřejší lokty. Na stole je navíc několik návrhů, na kterých se vládní strany neshodují.