Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
aktualizováno 20.09.
Summit osmadvacítky

Pozvánka pro pašeráky, řekl Babiš o včerejší debatě premiérů

V Salzburgu pokračuje setkání představitelů 28 zemí Evropské unie. Hlavním tématem neformálního summitu, kterého se účastní i český premiér Andrej Babiš, je migrační politika a brexit. Tato témata přinesla dlouhou debatu už při včerejší večeři lídrů unijních států.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 18.07.
pozvánka na schůzku

Promluvme si, milý Andreji! Itálie chce řešit s Babišem uprchlíky

Italský premiér Giuseppe Conte pozval Andreje Babiše do Říma, aby si promluvili o spolupráci při řešení migrační otázky. Český předseda vlády totiž o víkendu odmítl italskou žádost o pomoc se skupinou 450 migrantů. Babiš prý pozvání zváží.

Itálie má novou vládu
01.06.
Populistická vláda

Konec šetření a deportace migrantů. Itálie má novou vládu

V Itálii složil v pátek v prezidentském paláci přísahu nový premiér Giuseppe Conte. Třiapadesátiletý právník, akademik a politický nováček stane v čele první vlády v západní Evropě, kterou vytvořily populistické strany, a to Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S). Conte nyní musí pro svůj kabinet získat příští týden důvěru v parlamentu, uvedla agentura Reuters. Liga i Hnutí pěti hvězd ale mají v obou komorách pohodlnou většinu.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Giuseppe Conte
31.05.
Populisté se dohodli

Rychlý obrat! V pátek bude mít Itálie vládu, premiérem opět Conte

talské populistické strany Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S) se opět dohodly na vládní koalici. Sestavením vlády dnes prezident Sergio Mattarella znovu pověřil právníka a akademika Giuseppa Conteho, který mu obratem předal seznam ministrů. Od předchozího pokusu Liga a M5S upustily poté, co prezident v neděli na ministerstvo financí neschválil euroskeptika Paola Savonu. Toho v nyní navrhovaném kabinetu nahradil téměř neznámý profesor ekonomie Giovanni Tria. Nová vláda složí podle agentur přísahu v pátek v 16:00 SELČ.

Giuseppe Conte
aktualizováno 27.05.
Budou předčasné volby?

Premiérem pět dní: Conte se vzdal šance vést italskou vládu

Designovaný italský premiér Giuseppe Conte se dnes vzdal jmenování do funkce. U prezidenta Sergia Mattarelly neuspěl s návrhem na sestavení vlády podporované protiimigrační Ligou a protestním Hnutím pěti hvězd (M5S). Mattarella odmítl jmenovat ministrem financí euroskeptického ekonoma Paola Savonu, za což obě koaliční strany prezidenta ostře kritizovaly. Podle agentury AP tak v Itálii selhal pokus o sestavení první populistické vlády.

Giuseppe Conte
23.05.
Giuseppe Conte

Itálie má nového premiéra. Stal se jím neznámý právník

Italský prezident Sergio Mattarella dnes jmenoval novým premiérem profesora práv Giuseppa Conteho, kompromisního kandidáta protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a euroskeptické a protiimigrační Ligy. Informoval o tom list La Repubblica.