Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hroby slavných
aktualizováno dnes 08:59
Olšanské hřbitovy

Tady odpočívají čeští velikáni! Prohlédněte si hroby slavných

Odhaduje se, že zde bylo pohřbeno až 2 000 000 zemřelých. Mezi nimi se nachází i téměř 150 významných osobností a na hroby těch nejznámějších se vydali podívat redaktoři TN.cz. Jak vypadají po zimě, se podívejte v galerie.

Postižený - ilustrační foto
aktualizováno dnes 09:25
petice ve Svitávce

Postižené tu nechceme! V obci zuří kvůli chráněnému bydlení

V jihomoravské obci Svitávka měl vzniknout chráněný dům pro lidi s mentálním postižením. Ač velká spousta lidí výstavbu podobných zařízení podporuje, v obci se objevilo několik občanů, kteří se proti domu jednoznačně vymezili. Vznikla i petice, ve které autoři prohlašovali, že handicapovaní jsou nekontrolovatelní a budou v obci páchat trestné činy. Starosta městyse se proti názorům v petici jednoznačně vymezil a celou situaci označil za nešťastnou. Kraj si ale pro stavbu najde jinou lokalitu.

Technické služby na Sokolovsku ničili hroby
aktualizováno včera 22:46
neúcta k mrtvým

Lidé z Tisové zuří! Pracovníci při kácení stromů ničili hroby

Pracovníci technických služeb v Tisové u Kraslic na Sokolovsku poničili tamní historický německý hřbitov. Kácely tam stromy, které přitom padaly na náhrobky. Dělníci pak klestí pálili přímo na hrobech. Opoziční zastupitelé požadují potrestání viníka.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Praha
aktualizováno včera 22:01
KVALITA ŽIVOTA V PRAZE

V Praze je blaze! Česká metropole uspěla v prestižním průzkumu

Městem s nejlepší kvalitou života, v porovnání s hlavními městy zemí z bývalého východního bloku, se stala Praha. Na tuto skutečnost poukazuje americká konzultační společnost Mercer, která porovnává řadu faktorů, a to například úroveň vzdělání a bydlení, klimatické podmínky, místní politiku či vztahy s ostatními státy.

Pátrání Ivana Trojanová
aktualizováno včera 21:40
Viděli ji na svitavsku

Dítě v ohrožení! Zmizela Ivana (14). Policie prosí o pomoc s pátráním

Policisté vyhlásili v pondělí večer naléhavé pátrání po teprve 14leté Ivaně Trojanové. Pátrání zařadili do režimu "dítě v ohrožení". Informace o tom, kde by se dívka mohla nacházet, přijmou na lince 158.

Muž ve vězení - ilustrační foto
aktualizováno včera 21:54
práce ve vězení

Vláda přidá vězňům peníze! Vydělají si téměř 16 tisíc měsíčně

Vězni si budou vydělávat víc. Vláda posvětila plán zvýšit jim mzdy o 1200 korun. Pracovat mohou například v Plzni, kde v pondělí otevřeli nový provoz. Tam si mohou vydělávat i ti, kteří nesmějí z bezpečnostních důvodů pracovat mimo střežené prostory.

Lennonova zeď dostala novou podobu
včera 20:40
turistická atrakce

Lennonova zeď dostala novou podobu. Motivem je slavná píseň

Legendární Lennonova zeď na pražské Kampě, která je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v Praze, se v pondělí změnila k nepoznání. V průběhu dne se tam sešly desítky českých i zahraničních umělců a pořádně se na zdi vyřádili. Novým motivem zdi se stala píseň All You Need Is Love.

Rodinné finance - 3
včera 20:15
od výplaty k výplatě

Češi neumí šetřit. Ekonomové uvedli, které pohlaví utrácí víc

Češi neumí šetřit - až pětina nemá žádnou finanční rezervu. Podle ekonomů by přitom měla dosahovat výše až jednoho ročního platu. Lepší jsou prý v tomto ohledu muži než ženy. A není to jen o výši platu. Fenoménem doby jsou prý lidé, kteří vydělávají statisíce měsíčně a přitom neušetří ani korunu.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno včera 20:39
Nakazili se i zdravotníci

Ve zlínské nemocnici se dál šíří salmonela. Pacientů je už 46!

Epidemie salmonelózy v krajské nemocnici ve Zlíně má mnohem větší rozměr. Počet infikovaných se dramaticky zvýšil, a to na 46. Více než polovinu přitom tvoří zdravotnický personál. Naopak několik pacientů už bylo z nemocnice propuštěno. Domů mohly především maminky s novorozeňaty.

Zadržení cizinci, kteří napadli v centru Prahy číšníka - 7
aktualizováno včera 17:21
mohli ho zabít

Dva cizince obžalovali z pokusu o vraždu číšníka. Hrozí jim až 18 let

Dva cizinci, kteří loni v Praze surově napadli číšníka, byli obžalováni z pokusu o vraždu. Museli si prý být vědomi, že mohou zaměstnance restaurace usmrtit. Hrozí jim až 18 let vězení.