Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Okradený důchodce
dnes 16:12
Tak jak to bude?

Zvýšení důchodů na rok 2019 vláda neschválila. Prý až příště

Vláda zatím neschválila zvýšení důchodů na příští rok. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) platí, že důchody porostou průměrně o 900 korun, je ale třeba ještě najít dohodu mezi ministerstvy financí a práce na mechanismu zvyšování penzí.

Rodičovská
aktualizováno dnes 16:39
Více daní

ČSSD má plán, jak získat peníze na rodičovskou. Ekonom je zděšen

Chybějící peníze na rodičovský příspěvek chce sociální demokracie získat zdaněním bank. Premiér Andrej Babiš se ale již dříve proti tomuto kroku postavil. Podle ekonoma Lukáše Kovandy by mohla bankovní daň přinést více problémů než užitku.

Hasiči zachraňovali seniora z bahna
aktualizováno dnes 15:52
rodinný rybník

Muže málem zabil vodník. Když ho dal do vody, pohltilo ho bahno

Kuriózní případ řešili hasiči z Orlové v Moravskoslezském kraji. V pondělí vyjížděli k záchraně třiasedmdesátiletého seniora, který si chtěl u rodinného rybníka postavit sochu vodníka. Když vlezl do vody, uvízl v bahně a nemohl se dostat ven. Naštěstí se mu nic nestalo.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Sebevraždy na kolejích
aktualizováno dnes 15:10
tragédie na prostějovsku

Hana s Veronikou ukončily svůj život! Přátelé i škola vzpomínají

V sobotu otřásla obcí Pivín na Prostějovsku tragédie. Dvě dívky Veronika a Hana ve věku 18 let nejspíš rozhodly ukončit svůj život a lehly si na koleje. Srážku s vlakem bohužel nepřežily. Upřímnou soustrast jedné z dívek vyjádřila střední škola, na kterou chodila.

Chodec
aktualizováno dnes 14:53
muž na místě zemřel

Řidič srazil chodce a ujel. Sebral z místa důkazy, tvrdí místní

O víkendu došlo v obci Podsedice v Ústeckém kraji k tragické nehodě. Policie pátrá po řidiči, který tam srazil chodce a z místa nehody ujel. Muž byl na místě mrtvý. V okolí nehody se však spekuluje, že řidič se měl ještě následně vrátit a něco z místa nehody sebrat, policie však tyto informace zatím nechce potvrdit.

Rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské
aktualizováno dnes 13:08
Příspěvek pro všechny

Rozzuření rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské. Jsou jich tisíce

Připravovaný vládní návrh, který počítá se zvýšením rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300 tisíc korun pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, budí stále větší a větší emoce. V pondělí se v některých městech rozjely podpisové akce, jejichž organizátoři chtějí, aby vyšší rodičovskou dostali rodiče všech dětí do věku čtyř let tak, jak to původně slibovala vláda.

Úřad vlády
aktualizováno dnes 11:18
kontrola dotací

NKÚ: Stát sype neziskovkám miliardy, vůbec netuší, kde končí

Stát nemá přehled o dotacích, které rozděluje neziskovým organizacím. K takovém výsledku dospěla kontrola Nejvyššího kontrolního úřadu, který se podíval na dotace neziskovkám za roky 2016 a 2017.

URIAGE EAU THERMALE Bébé 1 er Change
aktualizováno dnes 17:51
nebezpečný výrobek

Hygienici varují před krémem pro miminka! Způsobuje alergii

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje varuje před nebezpečným krémem, který je určený především pro malé děti. Místo ochrany před opruzeninami může způsobit alergickou reakci. Riziko představuje hlavně pro děti do dvou let.

Karolína Milerová
aktualizováno dnes 13:38
výroba produktů

Vnučka Milera prohrála soud! Na Krtečka už nemá licenci

Smlouva, na jejímž základě poskytuje Karolína Milerová povolení k výrobě produktů s populární pohádkovou postavičkou Krtečkem, je neplatná. Milerová tedy ke Krtečkovi nemá licenci ani právo poskytovat podlicence dalším výrobcům.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno dnes 15:27
Válka o hovězí

Kontroly masa z Polska nekončí. Ministr Toman: Nesplnili, co slíbili!

Mimořádné kontroly polského hovězího, které měly skončit, pokračují. Oznámil to ministr zemědělství Miroslav Toman. Zdůvodnil to tím, že Poláci zatím nepotvrdili, že už zavedli slíbená opatření.