Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čištění grilu
31.08.
rady a tipy

Grilování u konce: Jak zazimovat gril, ať funguje i další sezónu

Léto se už nezadržitelně blíží ke svému konci a všechny čekají poslední večerní grilovačky. Abyste si grilování mohli užívat i další rok, zanedlouho bude třeba připravit gril k zazimování. Přinášíme pár rad a tipů, jak se o gril postarat, aby byl i na příští grilovací sezónu v perfektním stavu!

grilovani vegan
28.08.
videorecept s kuchařem

Vegetariánská grilovačka podle bulharského kuchařského mistra

Pokud nejste milovník masa a raději se mu vyhýbáte, nemusíte zoufat. I bez něj se dá na grilu vykouzlit celá řada dobrot, kterými neurazíte ani masožrouty. Pár z nich s nádechem ciziny představí ve svém vegetariánském menu sous chef Stefan Stefanov.

Grilovací rodina
25.08.
recepty a rady

Jak grilovat s dětmi hravě a zdravě. Jde to jednoduše!

Jídlo venku děti milují snad ještě víc než dospělí. Fascinuje je proces vaření, připadá jim tajuplný a kouzelný. Málokterý prcek takovému lákadlu odolá. Vyjděte vstříc dětské zvědavosti a zapojte malé pomocníky do příprav přiměřeně jejich věku a schopnostem.

Recepty na gril
20.08.
recepty

Tak tohle byste na grilu nečekali! Dali byste si?

Kuřecí, hermelín nebo cuketa. Klasika každé grilovací sezóny. Nemusí ovšem zůstat jenom u toho, návštěvu lze snadno překvapit něčím trochu netradičním! Přinášíme recepty, které vám pomůžou vymanit se z grilovací rutiny. O těchto receptech jste ještě zaručeně neslyšeli!

Čištění grilu
17.08.
grilování

Nebaví vás čištění grilu? Jedna rada, jak to jde snadno a rychle

Grilování je parádní záležitost. Posezení venku, vůně rozpáleného grilu a nejrůznějších pochutin na něm, dobré pití. Jenže pak přijde na řadu čištění grilu. A do toho se chce málokomu. Poradíme vám jak to zvládnout rychle a bez námahy.

Grilování
aktualizováno 14.08.
desatero

Na tohle si dávejte pozor! 10 rad pro začátečníky i grilmistry

Nenechte nic náhodě a naučte se grilovat jako profík! Hodit kus masa na gril sice vypadá jako ta nejjednodušší věc pod sluncem a mnozí už máte řadu úspěšných sezón za sebou. I tak stojí za to si na začátku léta připomenout pár základních pravidel a doporučení, aby všechno proběhlo tak, jak má.

grilování marinády - 3
09.08.
rady a tipy

Marinuje se po celém světě. Inspirujte se chutí jiných zemí!

Když přijde řeč na grilování, hned se hovor stočí na nakládání masa. Bez něj by totiž letnímu rožnění něco chybělo. A neplatí to zdaleka jen pro Českou republiku, zvesela se nakládá a namáčí po celém světě.

Tipy na grilování hovězího masa
09.08.
videorecept uvnitř

Jak si ugrilovat pořádné hovězí? Se vším vám poradí Sous chef!

Většina Čechů je zvyklá grilovat spíše vepřovou krkovici, kuřecí steaky nebo klobásky. Proč si grilování trochu nezpestřit a pro jednou si dopřát pořádný kus hovězího? Není čeho se bát, s celou přípravou pomůžou rady od Sous chefa kantýny TV Nova Jakuba Jaroše.

Recepty na míchané nápoje
07.08.
alko i nealko

Co letos frčí? Zaválejte před přáteli s radami od barmana!

Vedra stále nepolevují, a proto se hodí pár rad, čím se při takovém letním grilování pěkně osvěžit. O tipy, co letos nejvíc frčí a s čím rozhodně před přáteli zabodujete, se podělil barman Jakub Pulkrábek. I u míchání drinků totiž existuje spousta vychytávek, kterými ušetříte čas i peníze.

kemping grilování
05.08.
rady a tipy

Grilování v přírodě: Jak se stát šéfkuchařem uprostřed divočiny

I když grilování milujeme sebevíc, opravdovému táboráku se nic nevyrovná. Posezení u otevřeného ohně, přikládání vlastnoručně naštípaných polínek a klacků nasbíraných v lese má prostě neopakovatelné kouzlo a k létu jednoznačně patří. Stejně jako dobroty, které si na ohni opékáme. A rozhodně to nemusí být jenom špekáčky.