Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letiště Ostrava - 4
dnes 15:31

VIDEO: Letiště Ostrava plánuje zavést tři nové linky

Ostravské letiště, které letos přišlo o většinu pravidelných linek, usiluje o vznik tří nových spojů. Údajně se připravuje například nová linka do Varšavy. Kraj ale jedná i s dalšími dopravci.

2261310
dnes 15:23

VIDEO: Hladový slon se procházel městem! Ochránci ho dovedli zpět do přírody

Obyvatele na jihozápadě Číny překvapil nezvyklý návštěvník. Ulicemi se procházel divoce žijící slon indický. V Číně přísně chráněný chobotnatec se oddělil od svého stáda a ve městě hledal potravu. Zpátky do přírody ho pomohli dovést ochránci přírody.

Žena poškodila 22 zaparkovaných aut
dnes 13:37

VIDEO: Mladá vandalka poničila 22 zaparkovaných aut

Dvaadvacet poškrábaných aut - takový je výsledek řádění mladé ženy, která si v Liberci vybíjela svůj vztek na zaparkovaných vozech. A je možné, že číslo není zdaleka konečné. Lidé i dnes postupně objevují kamenem vyryté malůvky na svých vozidlech, nejčastěji na kapotách.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Zdrogovaný orangutan
aktualizováno včera 18:44

VIDEO: Muž v Indonésii se pokusil propašovat zdrogovaného orangutana

Ruského turistu zatkla policie na letišti na indonéském ostrově Bali, když mu v kufru našli zdrogovaného orangutana. 27-letému turistovi hrozí vězení.

Na Žižkovskou věž se vracejí miminka
včera 14:53

VIDEO: Na Žižkovskou věž se vracejí miminka

Na žižkovskou věž se vracejí miminka. Tmavé plastiky z ní zmizely před dvěma roky. Původně byla v plánu jen jejich kontrola a obnovení nátěru. Jenže se ukázalo, že už by další instalaci nevydržely a tak se musely vyrobit nové.

Letovická přehrada na Blanensku
včera 11:18

VIDEO: Ani vydatná nadílka sněhu nestihla doplnit zásoby vody

U příležitosti světového dne vody se po celé republice otevřely návštěvníkům přehrady. Lidé se tak mohli podívat na místa, kde jinak platí ta nejpřísnější bezpečnostní opatření. A na většině přehrad je vidět, že ani vydatná sněhová nadílka nestihla doplnit zásoby vody.

Protesty žlutých vest v Paříži
23.03.

VIDEO: V Paříži dále pokračují protesty žlutých vest

V sobotu se v Paříži a dalších francouzských městech shromáždili demonstranti žlutých vest na 19. kolo demonstrací. Protesty jsou namířeny proti politice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Islámský stát
aktualizováno 23.03.

VIDEO: Islámský stát je poražen!

Islámský stát (IS) byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters.

Nebezpečné rukavice
22.03.

VIDEO: Česká obchodní inspekce odhalila na trhu nebezpečné rukavice

Obsahovaly nadměrné množství rakovinotvorného šestimocného chromu. Inspektoři okamžitě zakázali jejich prodej.

Cyklon v Mosambiku
22.03.

VIDEO: Tisíce životů v ohrožení! K obětem cyklonu míří humanitární pomoc

Krize po úderu cyklonu Idai v jižní Africe nabírá strašlivých rozměrů. Počet obětí neustále stoupá, president Mosambiku uvedl, že jich může být přes tisíc, zdevastované země dále trápí povodně, lidé jsou odříznutí od světa. S evakuací pomáhají záchranářské vrtulníky i civilní letadla.