Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ploštice blánatky
09.03.
volala na úřady

Renatu vyděsil podivný hmyz na stromě, kmen byl zcela obsypaný

S nastupujícím jarem se začíná pomalu probouzet příroda a jako první o sobě dává vědět hmyz. Kolonie podivných broučků se objevily okolo Brna. Jde o ploštice, konkrétněji blánatku lipovou, která může napáchat škody na kůrách stromů lip, meruněk a broskvoní.

Náraz vlaku do stromu - 3
aktualizováno 03.03.
Nehoda na Karlovarsku

Na trať popadaly stromy. Narazil do nich vlak s 10 lidmi

Osobní vlak z Bečova nad Teplou do Rakovníka narazil odpoledne u Žlutic do stromu, který spadl na koleje. Vzrostlý jehličnan motorák vážně poškodil. Ve vlaku cestovalo 10 lidí. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Bomba ve stromě
aktualizováno 16.02.
VIDEO Neobvyklý zásah

Dělostřelecký granát zarostl do kmene! Museli odpálit celý strom

Hodně neobvyklý zásah mají za sebou pyrotechnici na Orlickoústecku. V lese u Rudoltic tam objevili výletníci starý dělostřelecký granát zarostlý do kmenu stromu. Jeho vyjmutí by prý bylo velmi riskantní, a tak pyrotechnici pomocí výbušniny odpálili strom i s granátem.

Prásk.tv píše:

Optický test - 1
čtěte o tématu strom na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Auto ve stromu v ulici Na Františku
aktualizováno 16.02.
perná noc

Opilci za volantem! Jeden chtěl uplácet, druhý skončil ve stromu

Hned dva opilé řidiče chytili v pátek večer pražští policisté. Jeden z řidičů se snažil policisty uplatit s tím, že ho dokonce odvezou domů. Druhý s autem naboural do stromu, nadýchal pak přes 3 promile.

Tragická nehoda v Plzni
aktualizováno 26.01.
tragédie na plzeňsku

Auto plné mladých lidí narazilo do stromu. Řidič (21) v něm uhořel

Tragická nehoda se stala v pátek večer u Plzně. Mladý řidič tam vyjel ze silnice a s autem plným mladých lidí narazil do stromu. Jednadvacetiletý muž na místě uhořel, ostatní cestující byli s vážnými zraněními převezeni do nemocnice. V sobotu ráno přišli při nehodách o život další dva lidé. Čtyřiatřicetiletý řidič na Hodonínsku zemřel poté, vyjel ze silnice a havaroval, v jižních Čechách zemřela po nárazu do stromu sedmatřicetiletá řidička.

Nehoda autobusu na Náchodsku
aktualizováno 17.01.
Ranní nehody

Autobus s 20 lidmi na Náchodsku narazil do stromu! 5 zraněných

Autobus, ve kterém cestovalo 20 lidí, havaroval ve čtvrtek ráno na Náchodsku. Podle svědkyně se řidiči udělalo špatně, s autobusem sjel do příkopu a narazil do stromu. Zranilo se pět lidí včetně řidiče. Nehoda uzavřela také dálnici D1.

Jaromír Balda u soudu
aktualizováno 14.01.
Čtyři roky vězení

Důchodce kácel stromy na koleje. Za terorismus si vyslechl trest

Krajský soud v Praze potrestal Jaromíra Baldu, který pokácel stromy na železniční tratě, aby šířil strach z islámu. Za terorismus a vyhrožování útokem dostal čtyři roky vězení a ambulantní psychiatrickou léčbu. Rozsudek není pravomocný.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí
07.01.
Z kmene nábytek

Vánoční strom ze Staromáku jde k truhlářům, vyřežou z něj stoly

Popeláři mají po Třech králích práci s odvozem vyhozených vánočních stromů. Některé skončí ve spalovně, další použijí zahradníci a minimálně jeden strom skončí jako nábytek.

Záchrana kočky ze stromu
aktualizováno 02.01.
Nepříznivé podmínky

Kočka byla na stromě 8 dní! Zachránili ji až díky pamlsku

Před osmi dny na strom ve městě Ostravice vyšplhala kočka Kessi. Kočička se dostala až do 17 metrů, zachránit se ji podařilo až díky nabídnutému pamlsku.

Nehoda u Starých Hamrů - 2
aktualizováno 23.12.
Smrtelné nehody

Dvě tragické nehody před Štědrým dnem, řidič ani řidička nepřežili

Čtyřicetiletá řidička zahynula v neděli po poledni na silnici třetí třídy nedaleko Svitav poté, co její auto vyjelo z cesty a narazilo do stromu. Přivolaní záchranáři jí už nedokázali pomoct. A podobný průběh měla i nehoda na Semilsku. Senior tam z neznámých důvodů vybočil ze silnice a havaroval, na místě zemřel.