Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výbuch ve strojírnách v Poličce
včera 20:36
exploze trhaviny

Vyšetřování výbuchu v Poličce je u konce. Třem lidem hrozí vězení

Po dvou letech ukončila policie vyšetřování výbuchu trhaviny TNT v Poličských strojírnách na Svitavsku. Při explozi se tenkrát zranilo dvanáct dělníků a sedm hasičů. Podle informací TV Nova policie v nejbližších týdnech patrně navrhne obžalovat tři zaměstnance. Zranění dělníci už jsou prý zase zpátky v práci a podle podniku dostali všichni i odškodné.

Nehoda autobusu v Pardubicích
aktualizováno včera 22:07
Vážná nehoda na Pardubicku

Autobus se srazil s autem a skončil v poli. Třináct zraněných!

U vážné nehody zasahovaly v pátek v podvečer všechny složky Integrovaného záchranného systému v pardubické části Dražkovice. Krátce před 19. hodinou se srazilo auto s autobusem. Záchranáři ošetřili třináct zraněných.

Celní správa
20.03.
nelegální pracovníci

Inspekce udělila rekordní pokutu. Jatka zaměstnávala lidi načerno

Rekordní pokutu 8 milionů korun, udělili inspektoři práce jatkám v Jevíčku na Svitavsku. Podle inspekce tam v jednu chvíli nelegálně pracovalo 50 cizinců z východní Evropy. Firma sankci odmítá.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Dívka - 2
aktualizováno 19.03.
našli ji v jiném kraji

Šťastný konec pátrání: Policie hledala dívku (14) celou noc

Policisté z pardubického kraje vyhlásili v pondělí večer naléhavé pátrání po teprve 14leté dívence. Pátrání zařadili do režimu "dítě v ohrožení". Policie ji našla na druhý den ráno na Vysočině.

Napadení desetiletým dítětem
aktualizováno 13.03.
Lázně Bohdaneč

Kluk (10) napadl mámu i sestru, pak chtěl skočit z balkónu!

Policie vyšetřuje víkendový incident v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Desetileté dítě mělo napadnout v bytě svoji matku i sestru, a pak se podle svědků pokusilo skočit z balkónu.

Srážka autobusu se sypačem na Pardubicku
12.03.
náročné ráno

Šest zraněných při srážce aut u Zámrsku. Boural i autobus

Na silnicích na Pardubicku měli v úterý krušné ráno. U Zámrsku se srazil autobus, ve kterém cestovalo 26 lidí, se sypačem. Vážná nehoda se stala také u Jenišovic, kde se srazila dvě auta. Pro jednoho zraněného dokonce musel letět vrtulník.

Čuník
11.03.
nechtěný mazlíček

Další prasátko málem umřelo! Tentokrát ho lidé našli v popelnici

Do kontejneru na komunální odpad v Pardubicích někdo vyhodil živé sele. Jeho nářek slyšeli lidé, kteří si mysleli, že je uvnitř dítě. Zvíře bylo vystresované, ale v pořádku. Kdyby popelnici vyvezli pracovníci technických služeb, skončilo by nejspíš v drtiči odpadu.

Strojvůdce Stanislav Fanta se soudí s bývalým zaměstnavatelem
11.03.
Soudní kauza

Strojvůdce se po práci hodiny trmácel domů. Teď chce statisíce!

Časté nehody na železnici z posledních dnů rozpoutaly debatu o vytíženosti strojvedoucích. A první takový případ už řeší soudy. V Ústí nad Orlicí žaluje strojvůdce bývalého zaměstnavatele.

Zloději ukradli koňská sedla za milion
07.03.
40 sedel

Zloději ukradli koňská sedla za milion! Vážila přitom dva metráky

Neznámí zloději v noci okradli chovatele koní v Lánech na Důlku na Pardubicku. Ze stáje mu zmizelo 40 sedel v hodnotě asi milion korun. Nic jiného se neztratilo.

Pátrání po mrtvém
06.03.
záhadný případ

Mrtvého muže nikdo nepostrádá. Policie pátrá po jeho identitě

Orlickoústecká policie pátrá po identitě zhruba 40letého muže, jehož kosterní ostatky se našly poblíž České Třebové. Zemřít měl asi před pěti lety a kriminalistickému ústavu se díky objevené lebce podařilo sestavit jeho přibližnou podobu. Zajímavé je, že ho nikdo nepostrádá.