Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kim Čong un
08.01.

VIDEO: Kim Čong-un na oficiální návštěvy Číny

Severokorejský diktátor Kim Čong-un je v Číně. Tradičně se tam vypravil speciálním vlakem. Na pozvání čínského prezidenta je na oficiální návštěvě Pekingu už počtvrté za poslední rok a půl.

Útočník s nožem
aktualizováno 08.01.
drama ve škole

Ozbrojený muž napadl děti ve škole. Nejméně dvacet jich zranil

Šokující incident v úterý otřásl Čínou - na děti na základní škole v Pekingu zaútočil ozbrojený muž. Zranil minimálně dvacet dětí, některé z nich utrpěly vážná zranění.

Letadlo - ilustrační foto
24.11.
Chtěli hotovost

Opravu letadla museli zaplatit cestující! Jinak neletěli

Cestující z čínského Pekingu do polské Varšavy museli zaplatit za opravu letadla, aby se dostali do cílové destinace. Boeingu selhala hydraulická pumpa a aerolinky musely za novou zaplatit v hotovosti. Posádka ale peníze neměla, proto udělala netradiční sbírka.

Prásk.tv píše:

Matku zabil tygr
čtěte o tématu Peking na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Výbuch před americkou ambasádou v Pekingu
aktualizováno 26.07.
Zmatek a panika

Exploze v Pekingu! Před ambasádou USA se ozval výbuch

Velká exploze otřásla ve čtvrtek diplomatickou čtvrtí v čínském Pekingu. Podle svědků došlo k výbuchu před americkým velvyslanectvím. Fotografie na sociálních sítích ukazují paniku a dým, který se z místa valil. Explozi potvrdilo i americké velvyslanectví.

Kim Čong-un vystupuje z letadla
aktualizováno 19.06.
očekávané jednání

Kim Čong-un přiletěl na státní návštěvu Číny, letos už potřetí

Severokorejský vůdce Kim Čong-un přicestoval na další návštěvu Číny, v zemi stráví dva dny. Informovala o tom čínská státní televize, ta obvykle o návštěvě vůdce KLDR informovala až po jeho odjezdu. Žádné další detaily ale neposkytla.

2136105
aktualizováno 30.04.

Střepiny 29. 4. 2018

České nemocnice, co nepoberou pacienty. Přijdeme o právo vybrat si zařízení, kde nás ošetří? Více než dva měsíce od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Proč pozůstalí nevěří nezávislému vyšetřování a jak se žije ve vesnici po dvojnásobné vraždě? A žhavé novinky ze světa automobilového průmyslu na autosalonu v Pekingu. Jak si tam vedou české vozy?

Bezpečnostní opatření v Pekingu během státní návtěvy z KLDR
aktualizováno 27.03.
státní návštěva

Navštívil Kim Čínu? Do Pekingu přijel speciální vlak z KLDR

Peking hostí záhadnou návštěvu z KLDR, kterou provází přísná bezpečnostní opatření. V ulicích hlídkují těžce ozbrojení policisté, kteří uzavřeli cestu k místu, kde Čína ubytovávala prominenty ze Severní Koreje i v minulosti. Objevují se spekulace, že speciálním vlakem přijel na svou první státní návštěvu Kim Čong-un.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 4
14.04.
nevratná etapa

V případě útoku zpustošíme USA, hrozí KLDR. Čína vyzývá ke klidu

Čína v pátek varovala před hrozícím konfliktem mezi USA a KLDR. Čínský ministr zahraničí Wang Yi na konferenci uvedl, že je nutné situaci začít řešit dialogem, než se dostane do nevratné a nezvládnutelné fáze. Situace mezi KLDR a USA se neustále přiostřuje, severokorejská armáda podle Reuters pohrozila, že nemilosrdně zpustoší Spojené státy, pokud dojde k útoku na KLDR.

Čínská armáda
aktualizováno 02.08.
hrozí boje?

Japonsko varovalo Čínu! Svou agresivitou prý může vyvolat válku

Japonsko v úterý varovalo, že čínská agresivní politika ve sporných námořních oblastech může dospět až k vyvolání ozbrojeného konfliktu. Varování přišlo v době čínských manévrů ve Východočínském moři, kde si obě země nárokují ostrovy Senkaku.

Škoda na autosalonu v Pekingu ukázala koncept Vision S
25.04.
Škodě se daří

Velký úspěch Škodovky: Ohromila na čínském autosalonu

V čínském Pekingu začal mezinárodní autosalon, na kterém jsou k vidění ty nejluxusnější vozy světa. Největší pozornost na sebe v pondělí ale strhla mladoboleslavská Škodovka. Na představení svého konceptu Vision S pozvala nejznámější čínskou skupinu a tak byl český stánek v absolutním obležení a musela ho hlídat dokonce i tamní armáda.