Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Věra Bílá
aktualizováno 13.03.
romská zpěvačka

Chystá se velkolepý pohřeb Věry Bílé: Otevřená rakev, živá hudba!

Pohřeb zpěvačky Věry Bílé, která zemřela v pondělí, se bude konat v jejích rodných Rokycanech 23. března. Rodina plánuje pravý romský pohřeb v kostele a s otevřenou rakví. Během pohřbu by měla také hrát po celou dobu živá hudba

Pohřeb starosty Pawla Adamowicze
aktualizováno 19.01.
Státní smutek

Polsko se loučilo se zavražděným primátorem! Davy lidí plnily ulice

Desetitisíce Poláků se v sobotu v Gdaňsku i dalších částech země rozloučily se zavražděným primátorem přístavního města Pawlem Adamowiczem. "Kostel je plný k prasknutí, davy zaplnily i okolní ulice historického centra města," hlásila televize TVN 24. Gdaňská policie odhadla, že se posledního rozloučení s primátorem zúčastnilo okolo 45.000 lidí. Oblíbeného politika pobodal útočník při nedělní charitativní akci, třiapadesátiletý Adamowicz zraněním podlehl v pondělí. V celém Polsku byl od pátečního odpoledne až do sobotního večera státní smutek.

Policisté uzavřeli místo, kde se nepodařilo zneškodnit bombu
06.01.
koptské křesťanství

Vánoční útok v Egyptě, bomba na střeše kostela zabila pyrotechnika

Koptským kostelem na předměstí Káhiry otřásl v sobotu mohutný výbuch. Ten nastal poté, co se pyrotechnik snažil zneškodnit jednu ze dvou nastražených min na střeše budovy. Pyrotechnik přišel o život, další dva lidé byli zraněni.

Prásk.tv píše:

Ed Sheeran - 1
čtěte o tématu kostel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Policie v Manchesteru
26.12.
strašný čin

Ženu znásilnili před kostelem na Štědrý den, policie má dva muže

Dva muži byli zatčeni kvůli podezření ze znásilnění. Případ se stal na Štědrý den v zahradě u kostela Svaté Marie v Manchesteru ve Velké Británii.

Na půlnoční mši uctili památku mrtvých horníků
aktualizováno 25.12.
Smutné vánoce

Rozloučení s horníky: Při půlnoční mši lidé uctili jejich památku

Štědrý večer zakončily na mnoha místech republiky půlnoční mše. Ve Stonavě na Karvinsku a v Ostravě při nich věřící uctili památku třinácti horníků, kteří zahynuli v Dolu ČSM. Půlnoční se zúčastnili i rodiny a kolegové.

Lubomír Kostelka - 1
30.11.
Rozloučení s hercem

Kostelka bude mít pohřeb už příští týden. Syn vybral neobvyklé místo

Ve středu odpoledne zemřel herec Lubomír Kostelka, kterému selhalo srdce. Hrál v řadě oblíbených českých filmů, ale i seriálů. Jeho syn Martin v pátek oznámil, kdy a kde se bude konat pohřeb.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 09.10.
Žhářství v Gutech

Tresty za spálení vzácného kostela platí, potvrdil je vrchní soud

Olomoucký vrchní soud potvrdil trojici mladíků za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech tresty ve výši tři a půl, osm a devět let. Proti původnímu rozsudku se odvolali všichni tři obžalovaní i žalobce.

V Itálii se propadl kosten z 16. století
aktualizováno 31.08.
poškozená památka

VIDEO: V Římě se propadla střecha historického kostela

V centru Říma se zřítila střecha kostela San Giuseppe dei Falegnami, který se nachází nedaleko slavného Kolosea. Stavba ze sedmnáctého století se používá pouze pro svatební obřady. V době zhroucení krovu byla stavba pro veřejnost uzavřena. Nikdo tak nebyl zraněn.

Kostel v Gutech - 2
14.08.
Žhářství v Gutech

Vzácný kostel shořel před rokem. Pojišťovna církvi vyplatila balík!

Vzácný dřevěný kostel v Třinci-Gutech pomalu vstává z popela poté, co ho před rokem zapálila trojice žhářů. Historický svatostánek byl pojištěný na sumu 20 milionů korun. Jak velkou část této sumy už pojišťovna církvi vyplatila?

Panenka Marie z Nového Mexika
aktualizováno 20.07.
zázrak, nebo podvod?

Vážně socha Panny Marie pláče? Výsledek šetření způsobil poprask

Zhruba dvouměsíční vyšetřování, které mělo za cíl objasnit záhadu plakající sochy Panny Marie v katolické církvi v Novém Mexiku, přineslo překvapivé výsledky. Chemikům se podařilo zjistit, že soše teče z očí olivový olej. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o hloupý vtípek nějakého podvodníka.