Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alena Schillerová - 8
01.02.
Pozitivní zpráva

Stát dobře hospodařil, rozpočet v lednu skončil v přebytku!

Hospodaření státního rozpočtu skončilo letos v lednu v přebytku 8,8 miliardy Kč. Loni v lednu byl přebytek 26,5 miliardy korun.

Alena Schillerová - 7
03.01.
Bilance 2017

V plánu byl schodek 50 miliard, rozpočet byl tři miliardy v plusu!

Hospodaření státu loni skončilo s přebytkem 2,9 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Babiš a Bělobrádek
aktualizováno 20.12.
Peníze na příštích 12 měsíců

Víc peněz školám i na důchody. Politici hodnotí rozpočet

Česko bude v příštím roce hospodařit se schodkem 40 miliard korun. Státní rozpočet ve středu večer podpořili všichni koaliční poslanci hnutí ANO a ČSSD včetně 15 komunistů, kteří menšinovou vládu tolerují. Jak politici rozpočet komentují?

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.12.
Jednání sněmovny

Poslanci schválili rozpočet na rok 2019. I se schodkem 40 miliard!

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Mladý učitel
01.11.
Státní rozpočet

Učitelé se zlobí: V rozpočtu nejsou peníze na slíbené zvýšení platů

Slibované navýšení platů pro učitele je v ohrožení. Vláda ve střednědobém výhledu státního rozpočtu na rok 2020 a 2021 podle Pedagogické komory nepočítá s navýšením financí pro školství. Do regionálního školství by v roce 2019 mělo směřovat 143,7 miliardy korun, v dalších dvou letech 147,5 miliardy. Komora však upozorňuje na to, že navýšení rozpočtu o necelé 4 miliardy navíc nemůže stačit.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 24.10.
Státní rozpočet

Sněmovna schválila nový rozpočet! Schodek bude 40 miliard

Poslanecká sněmovna hlasy ANO, ČSSD a KSČM schválila základní parametry státního rozpočtu na příčtí rok. Schodek má oproti loňsku klesnout z 50 na 40 miliard korun.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
aktualizováno 24.10.
Jednání poslanců

Zeman podpořil rozpočet, navezl se do Kalouska. Ten prohrál sázku

Poslanci se začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ve Sněmovně o něm mluvil také prezident Miloš Zeman, který ho podpořil. Kritikou ale nešetřil, deficit by se podle něj měl postupně snižovat.

Alena Schillerová - 7
26.08.
Státní rozpočet

Ministryně financí předloží rozpočet se schodkem 40 miliard

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) předloží návrh státního rozpočtu na rok 2019 se schodkem 40 miliard korun, nižším, než se dosud plánovalo. Dosud ministerstvo financí plánovalo na příští rok schodek rozpočtu 50 miliard korun, který už schválila vláda. Snížení deficitu je podle Schillerové dáno očekávaným růstem mezd, a tím i odvodů do rozpočtu.

Koruny a eura - ilustrační foto
02.07.
Nelichotivá statistika

Státní rozpočet skončil v červnu ve schodku skoro 6 miliard!

Státní rozpočet se ke konci června dostal do schodku 5,9 miliardy korun, což je proti stejnému období loňského roku výsledek horší o 10,5 miliardy korun. Loni v červnu rozpočet vykázal přebytek 4,6 miliardy Kč, zatímco ke konci letošního května skončilo hospodaření státu schodkem 23,1 miliardy korun.