Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování dětí
aktualizováno dnes 15:45
Návrh vlády

Stát chce přesvědčit neočkující rodiče. Vyplatí jim odškodnění

Stát by mohl odškodňovat rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona dnes schválil kabinet, informoval na twitteru úřad vlády. Celkové náklady opatření není resort zdravotnictví schopen předem odhadnout, může jít o stovky tisíc až desítky milionů korun ročně.

Důchody - 4
aktualizováno 22.03.
Srovnání penzí

Stát chce stejné důchody pro ženy i muže! 7 MOŽNOSTÍ, jak to udělat

V pátek se podruhé sešla komise pro spravedlivé důchody. Řešila, jak dorovnat výši penzí, které berou ženy, s těmi, které dostávají muži. Zatím představila sedm variant, jak by se k tomu dalo dospět. Podle odborníků ale některé z nich nejsou právně možné.

Brexit
aktualizováno 22.03.
Odchod z EU

EU dala Mayové s brexitem čas. Ve hře je stále odchod bez dohody

Odchod Británie z Evropské unie se nejspíš odloží. Členské státy daly premiérce Therese Mayové na výběr ze dvou variant. Vše záleží na schválení dohody britským parlamentem.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Miroslav Toman
aktualizováno 18.03.
Jednání v Bruselu

Česko zruší kontroly polského masa. Od Varšavy chce ale záruky

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března. Stane se tak ale jen v případě, že Polsko Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat.

Babišovi v Bílém domě - 3
08.03.
Reakce politiků

Čeští politici chválí Babiše v Bílém domě. Monika popsala dárek

Setkání premiéra s Donaldem Trumpem hodnotí většina českých politiků pozitivně. Například podle ministra vnitra Jana Hamáčka probrali všechna očekávaná témata a setkání prý nasvědčuje tomu, že je o Česko ze strany Spojených států zájem. Podle jiných se ale na všechny problémy Česka nedostalo.

Melania Trumpová s Monikou Babišovou
aktualizováno 08.03.
Hodnocení outfitů

U stylistů na plné čáře vyhrála Monika. Melania udělala chybičku

Setkání ve Washingtonu bylo mimořádné i tím, že českého předsedu vlády do Oválné pracovny doprovodila manželka. V Bílém domě se tak setkaly dvě ženy původem z Evropy, o kterých dokonce i světová média mluví jako o sestrách, co se týče oblečení. I když jim šaty vybírali poradci a dámám to velmi slušelo, malá chybička se přesto vloudila.

Jednání ve sněmovně
aktualizováno 08.03.
Schůze sněmovny

Velkoobchody zůstanou o svátcích otevřené, rozhodli poslanci!

Velkoobchod bude zřejmě smět fungovat i o těch svátcích, kdy musí mít ostatní větší obchody podle zákona zavřeno. Návrh ANO a ODS na vynětí velkoobchodu ze zákona o prodejní době schválila Sněmovna.

Babišovi v Bílém domě - 1
aktualizováno 07.03.
Dojmy z Bílého domu

"Navázali jsme osobní vztah," řekl Babiš o Trumpovi. Poznal i Ivanku

Jednání českého premiéra Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem bylo konkrétní, prezident USA má na Česko skvělé vzpomínky. Babiš to dnes řekl po ukončení rozhovorů v Bílém domě na besedě s českými novináři. Premiér pozval Trumpovu dceru Ivanku na návštěvu Prahy a zopakoval i pozvání prezidenta Miloše Zemana adresované Trumpovi. Výslovný souhlas ale podle Babiše nezazněl.

Babišovi v Bílém domě - 4
07.03.
VIDEO Babišovi a Trumpovi

Trumpův trapas: Zapomněl na focení, manželky jen krčily rameny

Manželé Trumpovi přivítali Babišovy u jižního sloupoví Bílého domu, poté se přesunuli do Oválné pracovny. Před vchodem se měla čtveřice ještě společně vyfotit, na to ale zřejmě Donald Trump zapomněl. Manželky tak zůstaly pozadu a nastalo malé faux pas.

Babišovi v Bílém domě - 2
aktualizováno 08.03.
Premiér v USA

Babiš v Bílém domě: Trump chválil Česko, premiér ukradl jeho motto

Americký prezident Donald Trump pochválil Česko jako inovativní zemi, které se hospodářsky daří a která je schopna dobře bojovat proti kybernetickým hrozbám. Uvedl to na úvod jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu. Schůzka trvala více než hodinu.