Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cestující v letadle - ilustrační foto
aktualizováno 28.11.
Neuvěřitelné manévry

Cesta hrůzy z Lisabonu: Letadlo se dostalo do Prahy o den později!

Když nasedala Petra B. v neděli ráno v Lisabonu do letadla, netušila, že místo jednosměrné cesty do Prahy ji čeká nedobrovolná okružní "jízda" přes půlku Evropy a do Česka se dostane s jednodenním zpožděním. Navíc odsuzuje i přístup portugalských aerolinek.

Hurikán Leslie devastoval Portugalsko
aktualizováno 14.10.
ničivá bouře

Hurikán Leslie zdevastoval Portugalsko, teď míří na sever

V noci na neděli zasáhla Portugalsko bouře Leslie. Polámala stovky stromů a několik tisíc domácností odřízla od elektřiny. Vítr dosáhl rychlosti až 176 kilometrů za hodinu a je tak nejsilnější bouří, která se kdy přes zemi přehnala. Zranilo se nejméně 27 lidí.

Archeologové objevili na dně moře stovky let starou loď
aktualizováno 26.09.
Historický objev

U Portugalska našli potopený poklad. Ležel na dně stovky let!

Archeologům se u portugalských břehů podařil historický objev. Našli tam plavidlo, které ztroskotalo před čtyřmi sty lety. Mezi předměty z lodi jsou také lesklé mušle zvané kauri, které se používaly jako platidlo při obchodech s otroky.

Prásk.tv píše:

Natálie Kotková - 1
čtěte o tématu Portugalsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Požár v Portugalsku ohrožuje turisty
aktualizováno 08.08.
ohnivé peklo

Stovky Čechů v ohrožení! Požár v Portugalsku se vymkl kontrole

Mohutný lesní požár na jihu Portugalska se vymkl kontrole a začíná ohrožovat turistická letoviska. Vláda převedla hasičské zásahy z regionální úrovně na národní, aby mohla do boje s plameny uvolnit co nejvíce hasičů. Hustý kouř lidé sledují z pláží v regionu Algarve.

Obří lesní požár u španělského Almonasteru
06.08.
Rozsáhlé požáry

Z Evropy je velká pochodeň! Oheň se blíží k hotelům, hoří i Švédsko

Evropu dále sužují lesní požáry. V Portugalsku, Španělsku nebo třeba ve Švédsku už vyhnaly z domovů tisíce lidí a spálily stovky hektarů lesa. Strach zažívají hlavně obyvatelé měst v oblíbené oblasti Portugalska Algarve. Oheň se tam blíží také k hotelům. Úřady evidují nejméně 24 zraněných.

Vlna veder zasáhla Španělsko - Madrid
aktualizováno 02.08.
Španělsko a Portugalsko

S vlnou veder se potýká velká část Evropy, to nejhorší teprve přijde

Vlna veder, která sužuje Evropu, se stupňuje. Meteorologové očekávají, že v Portugalsku a Španělsku do neděle padnou historické teplotní rekordy. Teploty mohou pokořit hranici 48 stupňů Celsia. V obou zemích platí varování před extrémními teplotami a v pohotovosti jsou hasiči i záchranáři.

Hurikán Chris
11.07.
Nepřízeň počasí

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán! Řítí se na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!

Andrej Suchilin
28.06.
zabila ho nemoc

Páchl, až lidé omdlévali a letadlo muselo přistát. Teď je muž mrtvý!

Ruský muzikant, kvůli kterému muselo v květnu nouzově přistát letadlo v portugalském Faru, je po smrti. V pondělí ho zabila zatím neznámá nemoc z Kanárských ostrovů, kde trávil dovolenou. Muži odumíraly tkáně a právě to bylo příčinou "smradu", kvůli kterému cestující začali zvracet a omdlévat.

Pláž Pescadores - 3
13.06.
Tragédie

Vražedné selfie: Turisti se fotili a spadli z 30metrové stěny!

Britská turistka a její australský přítel si chtěli vyfotit selfie na populární turistické pláži Pescadores v Portugalsku, kterou obklopuje 30metrová kamenná stěna. To se jim však stalo osudným. Pár ztratil rovnováhu a oba spadli dolů. Policie uvedla, že pád ani jeden z nich nepřežil.

Neplánované přistání kvůli páchnoucímu pasažérovi
31.05.
Museli nouzově přistát

Šílený let! Cestující příšerně páchl, ostatní pasažéři z toho zvraceli

Velká nepříjemnost postihla v úterý cestující společnosti Transavia v letadle z španělského ostrova Gran Canaria do Amsterdamu. Jeden z pasažérů páchl natolik, že se z toho ostatním zvedal žaludek. Někteří cestující kvůli silnému smradu dokonce zvraceli. Posádka musela muže vysadit v portugalském Faru.