Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Na saních v Davosu
22.03.

Holky na cestách a jejich adrenalinová jízda na sáňkách

Vymýšlíte, jak dámskou jízdu s partou kamarádek proměnit v nezapomenutelný zážitek? V rubrice Holky na cestách pro vás máme další tip.

Běluhy severní - Little Grey a Little White
21.03.
KOŘENÍ

Komplikované stěhování vzácných běluh do nového domova

Na dvě roztomilé běluhy severní Little Grey a Little White si možná z Koření ještě pamatujete. Minulý rok jsme vám vyprávěli o jejich nově vznikajícím pohádkovém domově u Islandu. Velké stěhování dvou krásných slečen se blíží a letadlo, které je ze Šanghaje do zátoky snů převeze, už žhaví své motory na letišti v Lucemburku.

Babča Youtuberka
aktualizováno 15.03.
hit internetu

Babča Youtuberka! Uvaří, upeče a „vystřelí“ do světa internetu

Táhne jí na sedmdesát, ale její, svého druhu originální kuchařské video recepty, dokázaly zaujmout deseti tisíce lidí.

Prásk.tv píše:

Narozeninová Snídaně s Novou
čtěte o tématu Koření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Den s Berbery
aktualizováno 13.03.
návštěva v tunisu

Den s Berbery: Za reportérku TV Nova nabízeli deset velbloudů

Vrátit se alespoň na okamžik do časů, kdy hrdé berberské kmeny brázdily sluncem vyprahlou část severní Afriky. To se vám podaří v tuniských skalních vesnicích u Matmaty, kde poznáte, že staleté tradice Berberů se stále daří udržovat při životě.

Pivo na Islandu
12.03.

Konec prohibice! Na Islandu oslavili pivní revoluci

Islanďané stejně jako my slaví letos významné výročí. Namísto sametové revoluce, se ale na ostrově elfů vzpomíná na revoluci pivní.

Karneval a Rio de Janeiro
aktualizováno 11.03.
divoké rio

Samba a tanečky, rytmus a zadečky. To je karneval v Riu

Divoké Rio de Janeiro je opět ve svém živlu. Největší, nejpestřejší a nejproslulejší karneval na světě se sice řítí do finále, ale v ulicích, na plážích a samozřejmě v barech se slaví už minimálně dva týdny.

Brýle HoloLens
07.03.
KOŘENÍ

Budoucnost je tady! Tyhle brýle jsou jako z jiného světa

Připravte se na žhavou novinku ze světa technologií, která vyrazila dech nejednomu IT nadšenci. Na světě jsou brýle, které jakoby vypadly ze scénářů scifi filmů. Brýle HoloLens dokážou kombinovat reálné prostředí s neexistujícími předměty rozšířené reality, které může nositel otáčet a dotýkat se jich. Druhou generaci revolučního vynálezu představili vědci na veletrhu v Barceloně.

Veřejní písaři
aktualizováno 06.03.
koření

Kancelář na ulici a psací stroj místo počítače! To je realita Barmy

Počítač je pro většinu z nás nepostradatelný nástroj. Jeho předchůdce - psací stroj, už na západě upadl v zapomnění. V Barmě ale stále přežívá povolání veřejného písaře, který se spoléhá právě na psací stroj. Nevěříte? Důkaz jsme našli na třídě Pansodan v centru barmského Rangúnu.

Holky na cestách - Davos
aktualizováno 06.03.
KOŘENÍ

Holky na cestách po zasněženém švýcarském Davosu

Vyrazit s partou kamarádek na dámskou jízdu a oddechnout si od běžného života je snem snad každé ženy. V nové rubrice Holky na cestách pro vás budeme mít tipy na to, jak dovolenou trávit aktivně a užít si ji naplno. V prvním díle se vydáme do švýcarského Davosu, kde se na sněžnicích vyrazilo na horskou túru.

V Dánsku si postavili sjezdovku na odpadcích
aktualizováno 01.03.
koření

Lyžování bez sněhu. V Dánsku si postavili sjezdovku na odpadcích

Pro kvalitní lyžařský zážitek už nemusíte jezdit do Alp. A vlastně k němu ani nepotřebujete sníh. Ten je v Evropě rod od roku vzácnější a tak se nadšenci zimních sportů snaží najít alternativní řešení.