Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontrola masa a piva
aktualizováno 21.02.
česko-polské vztahy

Polsko vrací úder, nenechá se vydírat! Zaútočilo na české pivo

Nad polsko-českými vztahy se stahují mračna - český ministr zemědělství Miroslav Toman v reakci na odhalení bakterií salmonely rozhodl, že veškeré hovězí maso z Polska bude kontrolováno. Polský ministr zemědělství se cítí dotčeně a vzkazuje, že se nenechá vydírat. Uvažuje tak o kontrolách českého piva. Podle něj Česko v podstatě závidí, že nedokáže polským potravinám konkurovat, a proto celou věc zveličuje.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno 20.02.
mimořádná opatření

Do Česka dovezli 700 kg hovězího se salmonelou. Dostalo se k lidem

Ministr zemědělství Miroslav Toman potvrdil, že se do Česka dostalo závadné hovězí maso z Polska, které obsahovalo bakterii salmonella enteritidis. To dovezla firma Frost Logistic ze středních Čech. Hovězí však patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert. Část masa lidé zřejmě snědli, zbytek bude zlikvidován. Ministerstvo zavádí mimořádná opatření.

Hovězí maso v restauracích - 1
aktualizováno 19.02.
GALERIE klamání zákazníků

Inspekce nachytala další dva podniky! Lhaly o původu hovězího

Potravinářská inspekce nadále "pořádá hon" na české restaurace, aby si ověřila pravdivost původu hovězího masa. Při kontrolách odhalila další dva podniky v Praze, které vydávaly hovězí maso za argentinské.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

Souhrn dne - Dáda, pokuta, jaro
13.02.
souhrn tn.cz

Nejdůležitější zprávy dne: Zpověď Dády, příchod jara i další vlna EET

Příchod jara, plné doznání Dády Patrasové i přesun Michaela Schumachera. To byla hlavní témata, která ve středu zaujala čtenáře TN.cz. Přečtěte si souhrn nejzajímavějších událostí dne.

Jatka
13.02.
Kontroly SZPI

O původu hovězího masa lhala další restaurace! Nejedli jste v ní?

Potravinářská inspekce odhalila další případ klamání o původu hovězího masa v restauraci. Inspektoři se na kontroly masa v provozovnách zaměřují po skandálu kolem nevyhovujících polských jatek.

Hovězí
aktualizováno 11.02.
Jiný původ masa

První výsledky kontrol masa v restauracích! Tyto podniky klamaly

Potravinářská inspekce zveřejnila názvy restaurací, které vydávaly hovězí maso z jiné země za argentinské. V desítkách dalších případů neměly provozovny doklady o původu masa, dodaly je později.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno 07.02.
Ministr mírní slova

Známe výsledky testů masa z Polska! Restaurace zvažují žalobu

Kontroloři v pražských restauracích nezjistili žádné problémy s původem masa. Podle veterinární správy v sobě maso, které z problémových polských jatek mířilo do Prahy, nemělo salmonelu ani žádná léčiva. Některé restaurace přesto zvažují právní kroky.

Hovězí
aktualizováno 06.02.
kauza nemocných zvířat

Nesnědli jste v hospodě vadné hovězí z Polska? Takhle to zjistíte

Kauza problémového hovězího z Polska hýbe v posledních týdnech celým Českem. Na naše území dorazilo 300 kilogramů masa z jatek, kde měli porážet nemocná zvířata. Jak zjistit, jestli jste závadné maso nesnědli i vy?

Závadné maso z Polska - 7
04.02.
poblíž českých hranic

Další skandál v Polsku! Na farmě se objevila nemoc šílených krav

Polsko v posledních dnech čelí skandálu s prodejem masa nemocných krav. Aby toho nebylo málo, v pondělí ohlásilo případ atypické formy nemoci šílených krav (BSE), která se objevila na jedné farmě poblíž hranic s Českem.