Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miroslav Toman
aktualizováno 18.03.
Jednání v Bruselu

Česko zruší kontroly polského masa. Od Varšavy chce ale záruky

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března. Stane se tak ale jen v případě, že Polsko Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat.

Bourání masa bez schválení
12.03.
Zátah veterinářů

V Praze odhalili ilegální bourárnu. Tuny masa porcovali bez povolení

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v pražských Štěrboholích bourárnu masa, jejíž majitel podle všeho nechtěl čekat na všechna potřebná povolení a dal se do "práce" bez nich. Teď mu hrozí až padesátimilionová pokuta.

Hovězí
aktualizováno 28.02.
maso z Polska

EU chce zakázat české kontroly polského masa. Veterina to odmítá

Česko odmítne požadavek Evropské komise (EK), aby do konce týdne ukončilo mimořádné kontroly hovězího masa z Polska. ČTK to dnes řekl ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. V příštím týdnu podle něj budou členské státy hlasovat, komise pak může ukončení mimořádných veterinárních opatření Česku přikázat. Od minulého čtvrtka se v Česku musí hovězí dovážené z Polska kontrolovat na salmonelózu.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Nelegální bourárna v Praze
28.02.
Maso neznámého původu

V Praze našli nelegální bourárnu. Měli tam 1200 kg hovězího

Další úspěšný zásah se podařil inspektorům Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s policisty a Celní správou. V Praze objevili černou bourárnu masa. Uvnitř inspektoři našli 1200 Kg hovězího masa, u kterého nebylo jasné, odkud se na bourárnu dostalo.

Jatka a hovězí maso
aktualizováno 26.02.
nevyhovující potraviny

Kauza masa z Polska otřásá Českem, veterináři dohledali další

Kauza závadného masa z Polska otřásá Evropou, Česká republika již zavedla celou řadu opatření, aby se nevhodné hovězí dále nedostávalo na české pulty. Na několik míst se ale potravina dostala. Následné kontroly pak také odhalily podniky, které klamaly zákazníky v případě původu masa. O ochraně českého trhu a kontrolách dovozu hovořili ministr zemědělství Miroslav Toman, europoslanec Pavel Poc, europoslankyně Olga Sehnalová a ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád na tiskové konferenci, která začala ve 14:30.

Jatka a hovězí maso
25.02.
problém s polskem

Další závadné maso. Kontrola našla 1164 kg z podezřelé šarže

Z Polska bylo do České republiky dovezeno dalších 1164 kilogramů hovězího masa, které může být nakažené salmonelou. Maso pochází ze stejné šarže a místa jako již dříve dovezených 700 kilogramů masa, ve kterém testy odhalily tyto bakterie.

Kontrola masa a piva
aktualizováno 21.02.
česko-polské vztahy

Polsko vrací úder, nenechá se vydírat! Zaútočilo na české pivo

Nad polsko-českými vztahy se stahují mračna - český ministr zemědělství Miroslav Toman v reakci na odhalení bakterií salmonely rozhodl, že veškeré hovězí maso z Polska bude kontrolováno. Polský ministr zemědělství se cítí dotčeně a vzkazuje, že se nenechá vydírat. Uvažuje tak o kontrolách českého piva. Podle něj Česko v podstatě závidí, že nedokáže polským potravinám konkurovat, a proto celou věc zveličuje.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno 20.02.
mimořádná opatření

Do Česka dovezli 700 kg hovězího se salmonelou. Dostalo se k lidem

Ministr zemědělství Miroslav Toman potvrdil, že se do Česka dostalo závadné hovězí maso z Polska, které obsahovalo bakterii salmonella enteritidis. To dovezla firma Frost Logistic ze středních Čech. Hovězí však patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert. Část masa lidé zřejmě snědli, zbytek bude zlikvidován. Ministerstvo zavádí mimořádná opatření.

Hovězí maso v restauracích - 1
aktualizováno 19.02.
GALERIE klamání zákazníků

Inspekce nachytala další dva podniky! Lhaly o původu hovězího

Potravinářská inspekce nadále "pořádá hon" na české restaurace, aby si ověřila pravdivost původu hovězího masa. Při kontrolách odhalila další dva podniky v Praze, které vydávaly hovězí maso za argentinské.

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.