Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - povodně, vítr
aktualizováno 15.03.
ČHMÚ

VÝSTRAHA: Dorazí silný vítr, o víkendu zahrozí také povodně!

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v pátek odpoledne rozšířili stávající výstrahu před silným větrem o varování před možným zvedáním hladin některých řek - hlavně těch, které svádějí vodu z hor.

Oteplení
aktualizováno 13.03.
počasí

Nová výstraha: Blíží se další vichřice, pak přijde velké oteplení

Po silném větru, který se o víkendu přehnal přes Českou republiku a způsobil obrovské škody, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) další výstrahu. Vítr udeří ve středu a bude postupně zesilovat. Dosáhnout může rychlosti 70 km/h. O víkendu se však můžeme těšit na příjemné oteplení. Teploty by měly vystoupat až na 18 °C.

Spadlý strom na přístřešek s autem v obci Březová - 2
aktualizováno 11.03.
GALERIE Vítr v česku

Následky orkánu: Dodávky proudu se daří obnovit, kalamita pomíjí

Předpověď meteorologů se naplnila. Siný vítr v neděli a v noci na pondělí na mnoha místech lámal stromy a z domů odnášel střechy. V pondělí ráno bylo v Česku bez elektřiny kolem 315 tisíc odběratelů. Distribuční společnost E.ON Distribuce odvolala v pondělí večer kalamitní stav na jižní Moravě a na Vysočině, nadále však zůstává v jižních Čechách a na celém distribučním území ČEZ.

Prásk.tv píše:

Chemese Armstrong - 1
čtěte o tématu výstraha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Vítr
aktualizováno 09.03.
výstraha ČHMÚ varuje

Na Česko se žene orkán: Hrozí pády stromů, problémy na silnici

Česko zasáhne o víkendu silný vítr, varují meteorologové. Výstraha platí pro celé území, vítr může způsobit pády stromů a komplikace v dopravě. Odborníci nedoporučují podnikat horské túry a nevydávat se do hřebenových partií.

Počasí - vítr
aktualizováno 08.03.
Větrný víkend

Na Česko se žene vichřice, varuje ČHMÚ! Udeří v těchto krajích

Meteorologové varují, že Česko zasáhne v pátek a sobotu silný vítr. Na horách by měl dosáhnout až síly vichřice, foukat bude rychlostí 110 km/h.

Vichřice Herwart v Česku - 5
aktualizováno 06.03.
Varování ČHMÚ

Na Česko se žene další vichřice! Výstraha platí pro všechny kraje

Meteorologové znovu varují před silným větrem. Na Moravě a ve Slezsku by měl udeřit v noci na čtvrtek, v Čechách platí výstraha až od čtvrtečního poledne. Foukat bude rychlostí až 110 km/h.

Silný vítr
aktualizováno 04.03.
výstraha

Na Česko udeřila vichřice! Bez proudu skončily tisíce domácností

Do Česka se přihnal silný vítr. Hasiči od pondělního poledne vyjížděli k polámaným stromům, na Litoměřicku spadl sloup vysokého napětí na železniční trať, doprava se ale kvůli popadaným stromům zastavila na celé řadě dalších míst napříč celou republikou. Problémy nebyly jen v dopravě, bez proudu skončilo několik tisíc domácností.

Vítr a bouřky
aktualizováno 04.03.
týdenní předpověď

Česko zasáhne déšť i bouřky, teploty ale vyskočí až na 20 °C

V příštích dnech si podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) užijeme příjemné teploty, které se vyšplhají až na 20 °C. Bohužel bude spíše zataženo a deštivo. Na některých místech se mohou objevit i bouřky. Ke konci týdne se trochu ochladí a v noci teploty klesnou opět pod nulu.

Vítr
aktualizováno 03.03.
čhmú varuje

Výstraha meteorologů: Po oteplení přijde nebezpečná vichřice

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, který přejde přes naše území. Přinese ho studená fronta, která od pondělního dopoledne do úterního odpoledne přejde přes naše území od západu k východu. Vítr může dosahovat až rychlosti 90 km/h.

ON-LINE: Závěje na silnicích, Horská služba varuje před lavinami
aktualizováno 09.02.
VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ

VÝSTRAHA: Na západě Čech udeří silný vítr, na horách hrozí vichřice

Česko bude od neděle trápit silný vítr, varují meteorologové. Ten může v nárazech dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Výstraha platí pro západ Čech a východ Moravy. Experti zároveň vydali aktuální výhled počasí na následující čtyři týdny.