Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Egyptě se otevřeli 2000 let staré katakomby
04.03.
Zachránili je

Katakomby staré 2000 let zaplavila voda! Teď znovu otevřely

Egypt se po mnoha letech rozhodl znovu otevřít 2000 let staré katakomby v Alexandrii. Ty patří mezi nejcennější památky z období starověku na celém světě. Největší řecko-římské pohřebiště v zemi ohrožovala více než 100 let podzemní voda, která zatopila celé jedno patro. Díky zahraniční finanční pomoci se ho podařilo zachránit.

Záplavy v Kalifornii
aktualizováno 01.03.
Povodně v Kalifornii

Muž se snažil zachránit své tři děti, sám zmizel pod vodou a zemřel!

Povodně v Kalifornii mají svoji oběť. O život kvůli velké vodě přišel otec tří dětí, když se pokoušel dostat do domu, kde byly uvězněny. Podle svědků jej strhl rychlý proud vody, jeho tělo následně objevili záchranáři. Uvězněné děti se podařilo zachránit.

Povodně v Kalifornii
aktualizováno 28.02.
Přírodní živel

Záplavy v Kalifornii odřízly tisíce lidí. Domy opouštěli na kajacích

Záplavy v Kalifornii odřízly od světa několik tisíc obyvatel. Voda zaplavila domy i auta, lidé se museli přepravovat pomocí kajaků. Pod vodou jsou asi dva tisíce budov.

Prásk.tv píše:

Jenny Swarers a Dustin Morgan
čtěte o tématu záplavy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Na Británii se žene obří bouře
aktualizováno 06.02.
extrémní počasí

Na Británii se žene apokalyptická bouře! Bude mít sílu hurikánu

Obyvatele Velké Británie ve středu vyděsila předpověď počasí. Udělali by nejlíp, kdyby se na příští čtyři dny zabarikádovali doma a zatloukli okna. Na ostrovy se totiž žene obří bouře, která dosáhne síly hurikánu.

Povodeň v Benátkách
aktualizováno 03.02.
Záplavy

Benátky opět pod vodou. Voda vtrhla i do baziliky svatého Marka

Benátky v Itálii zasáhla povodeň. Pod vodou se ocitla bazilika svatého Marka a náměstí, na němž stojí. Na některých místech vznikly vyvýšené lávky, po nichž mohou lidé chodit, aby se nemuseli brodit.

Saúdskou Arábii sužují masivní záplavy
31.01.
živelná pohroma

Apokalypsa v Saúdské Arábii: Mrazy, kobylky a masivní záplavy!

Saúdskou Arábii stíhá jedna živelná pohroma za druhou. Po nečekaných mrazech, sněhových závějích a invazi kobylek a švábů tam udeřily masivní záplavy, které si vyžádaly už 12 životů.

Přírodní katastrofy 2018
30.12.
Smrtící pohromy

Živelné katastrofy letos zabily tisíce lidí. Tyto byly nejničivější

V roce 2018 svět postihla celá řada přírodních katastrof, které si vyžádaly životy tisíců lidí. V Evropě letos nejvíc zabíjely požáry a záplavy.

Následky požáru v Kalifornii
aktualizováno 22.11.
Příroda se zlobí

Plameny v Kalifornii zabily desítky lidí, teď se žene další živel!

Hasiči v Kalifornii dostali 90 procent ničivého požáru pod kontrolu. Počet obětí se pohybuje v desítkách, přesná bilance zatím není známa. Oblast teď zasáhly dlouhé deště, které pomůžou oheň uhasit, jenže přináší další nebezpečí - záplavy.

Záplavy ve Španělsku
aktualizováno 19.11.
Nízké teploty

Počasí v Evropě: Řecko zasypal sníh, Španělsko trápí záplavy

Podzimního počasí si neužijeme nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Některé z nich se potýkají se sněhovými vánicemi, jinde zase silné deště způsobily záplavy. Itálii dokonce zasáhlo i zemětřesení o síle 4,6 Richterovy stupnice.

Povodně v Itálii - ilustrační foto
aktualizováno 04.11.
Povodně v Itálii

Rodina nestačila utéct před povodní, v domě našli 9 mrtvých

Velká tragédie otřásla italskou Sicílií. Region zasáhly velké povodně, které si dohromady v Itálii vyžádaly už přes 30 životů. Hned devět mrtvých našli v domě ve městečku Casteldaccia nedaleko Palerma. Před vodou nestihly utéct dvě rodiny, které dům obývaly. Mezi oběťmi jsou i tři děti.