Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Daňové přiznání - ilustrační foto
05.03.
daňové přiznání

Nejčastější chyby v daních: Na tohle si dejte pozor, hrozí pokuty

I letos musí poplatníci podat daňové přiznání, krajní termín se rychle blíží. Svou povinnost zatím splnilo kolem 15 % fyzických osob. Spoustu lidí si přitom s daněmi neví rady a dělá celou řadu chyb, po kterých přichází nepříjemné postihy a mastné pokuty.

NKÚ
21.01.
národní kontrolní úřad

Státní instituce prodělávají na IT zakázkách stovky milionů ročně

Státní instituce často chybují při zadávání a vyhodnocování veřejných IT zakázek. Tvrdí to odborníci i Nejvyšší kontrolní úřad. Každý rok tak údajně Česko prodělá až stovky milionů korun. Často například instituce při hledání dodavatele nevypíší veřejnou soutěž, i když je to ze zákona povinné. Toho se prý dopustilo například i Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Petr Přikryl
aktualizováno 22.01.
Rady experta

Nenaleťte při nákupu ojetého auta! Odborník poradil, jak na to

Zájem o ojetiny stále roste. Jaké jsou nejčastější chyby při nakupování ojetého vozu a podle čeho hledat? Kdy se vyplatí auto opravit a kdy už ne? Na to odpovídal host úterní Snídaně s Novou Petr Přikryl, předseda Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů.

Prásk.tv píše:

Angličtina na Slovensku - 1
čtěte o tématu chyby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Nepovedený let
28.11.
Hit internetu

Pilot nezvládl let s rogalem. Lidé se ani nestačili připoutat

Hororové chvíle prožil na své dovolené ve Švýcarsku Američan, který si chtěl pobyt zpestřit letem na závěsném kluzáku. Ten se totiž vznesl dřív, než byla posádka řádně připoutaná. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale video z nechtěného letu nad Švýcarskem se stalo hitem internetu.

Zavražděný novinář se svojí přítelkyní na Slovensku
aktualizováno 11.10.
Vyšetřování vraždy

10 osudných chyb vrahů Kuciaka: Jak policie dopadla podezřelé?

Slovenští vyšetřovatelé dopadli podezřelé v kauze Kuciak jen proto, že udělali při vraždě několik chyb. Rozhodnutí Specializovaného trestního soudu ukázalo, co všechno kriminalisty na jejich stopu dovedlo.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 29.05.
Zatím bez trestu

Kiksy Cermatu se kupí! A nejde jen o chyby v testech. PŘEHLED

Chyby Cermatu, který připravuje jednotné přijímačky a maturity, se kupí. Jen letos se musely přepočítat výsledky dvou testů, kritika se na organizátory zkoušek valí i kvůli těžkému testu z matematiky. A vady měly zkoušky i v minulých letech.

Daňové přiznání - ilustrační foto
11.03.
Nejčastější chyby

Chyba v daňovém přiznání přijde draho! Čtěte, na co si dát pozor

Termín podání daňového přiznání se blíží. Každý rok se přitom v odevzdaných dokumentech objevují chyby. Finanční správa proto zveřejnila pět nejčastějších chyb, kterých byste se měli vyvarovat.

Cestování s dětmi
16.01.
Použití autosedaček

Poutáte své dítě správně? 10 chyb, kterými riskujete jeho život!

Asi každému rodiči záleží na zdraví a bezpečí jeho dětí, což platí i při jízdě autem. I přesto se při poutání svých potomků dopouští různých chyb. Připravili jsme přehled těch nejčastějších.

Šílené vánoční chyby - 1
17.12.
TO SNAD NE

Šílené vánoční chyby! Těmto fotkám nebudete věřit! GALERIE

Už máte nachystanou vánoční výzdobu? A všechno se podařilo? Tak se pokochejte galerií těch, kteří takové štěstí neměli a jejich výzdoba se stala virálním hitem.

Nejvyšší kontrolní úřad - 3
13.11.
může za ně nový software

Nejvyšší kontrolní úřad odhalil chyby v účetnictví za miliardy

8,4 miliardy korun, to jsou podle Nejvyššího kontrolního úřadu chyby v účetnictví Ministerstva práce a sociálních věcí za rok 2016. Za vším prý stojí přechod ministerstva na jiný účetní software.