Důležité Události

Krátká zpráva

Česko má nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii

Česká republika je na nejlepší možné příčce v srpnovém evropském průzkumu nezaměstnanosti, v minulém měsíci dosáhla 2,5 procenta. Druhou nejnižší nezaměstnanost má s 2,7 procenta Malta. Nejhůře je na tom Španělsko s 11,5 procenta. Průměrná nezaměstnanost občanů v eurozóně je 6,4 procenta. Celkově od loňského srpna klesla o 407 tisíc lidí.

Krátká zpráva

Ocenění za mRNA vakcíny proti covidu. Vědci získali Nobelovu cenu

Nobelovu cenu za medicínu pro letošní rok obdrželi vědci Katalin Kariko z Maďarska a Drew Weissman z USA za výzkum technologie, která umožnila vznik takzvaných mRNA vakcín proti covidu-19. V pondělí to oznámil Karolínský institut ve Stockholmu. Původně experimentální technologie podle komise pomohla vytvořit očkování, které ochránilo miliony lidí po celém světě proti těžkému průběhu této nemoci. Na této bázi fungují vakcíny společností Moderna a Pfizer/BioNTech.

Z domova

Zahraničí

Krimi

Krátká zpráva

Žena na Plzeňsku skončila po brutálním útoku v nemocnici

Policie vyšetřuje případ brutálního napadení na Plzeňsku. V nemocnici tam skončila mladá žena, kterou v noci na neděli těžce zranil útočník. Policisté už zadrželi podezřelého a zjišťují, jak přesně žena ke svým ranám přišla.

Krátká zpráva

Pašerák lidí převážel v dodávce 33 Syřanů

Policie v pátek při namátkové kontrole odhalila převaděče migrantů ze Sýrie. Muže z Běloruska zastavili policisté na dálnici D1. V bílé dodávce převážel celkem 33 migrantů ze Sýrie, mezi nimiž podle policie byly natěsnány i tři děti. Za převaděčství hrozí řidiči dodávky až osmiletý trest.

Ekonomika

Zajímavosti

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA