Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj mění ministra obrany

Oleksij Reznikov končí jako ukrajinský ministr obrany, informuje agentura AFP. Na klíčovém ministerském postu ho střídá dosavadní náčelník vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Reznikov odstupuje krátce po propuknutí korupčního skandálu. V ukrajinské vládě převezme jinou funkci. K výměně dochází před očekávanou rozsáhlou ruskou ofenzivou.

Krátká zpráva

Policie řeší násilnou smrt ženy na Sokolovsku

Kriminalisté se od sobotního rána zabývají násilným trestným činem, který se odehrál v menším městě na Sokolovsku. Obětí má být žena. Za jakých okolností zemřela, ale není jasné. Muže podezřelého z její smrti v neděli zadržela zásahová jednotka, informovali policisté na twitteru.

Z domova

Zahraničí

Krátká zpráva

Embargo na ruskou ropu vstoupilo v platnost

Zákaz námořního dovozu ruských ropných produktů, včetně dieselových paliv, začal v neděli platit. Současně vstupuje v platnosti zastropování jejich cen na maximálně 100 dolarů (asi 2 200 korun) za barel. Opatření má omezit příjmy Ruska a jeho schopnost vést válku na Ukrajině, upozornila agentura DPA.

Krátká zpráva

Lesní požáry v Chile už mají 23 obětí, situace se dál zhoršuje

Desítky lesních požárů sužující několik regionů ve střední části Chile, si už vyžádaly nejméně 23 obětí a téměř tisícovku raněných, informuje agentura Reuters. "Povětrnostní podmínky velmi ztížily hašení požárů, které se šíří, a stav nouze se zhoršuje," uvedla na tiskové konferenci ministryně vnitra Carolina Tohaová. Pomoc včetně letadel a hasičů už Chile nabídly vlády Španělska, Spojených států, Argentiny, Ekvádoru, Brazílie a Venezuely. Národní lesnická agentura CONAF v sobotu oznámila, že aktivně bojuje s 80 z celkového počtu 231 požárů, přičemž 151 z nich je pod kontrolou.

Krimi

Ekonomika

Zajímavosti

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA