Umělecké dílo na dně oceánu. U Tahiti objevili vzácný nedotčený korálový útes

Umělecké dílo na dně oceánu. U Tahiti objevili vzácný nedotčený korálový útes

U pobřeží Tahiti v "zóně soumraku" v Tichém oceánu byl objeven obrovský korálový útes. Ten se táhne podél dna oceánu v délce téměř tří kilometrů, je pokrytý korály ve tvaru růží a je jedním z největších podobných objevů v hloubkách větších než 30 metrů. Na podmořské "růže" a nedotčené korály se podívejte ve videu.

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Z domova

Zahraničí

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krimi

Ekonomika

Koronavirus

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA