Důležité Události

Krátká zpráva

Tragédie na americké základní škole. Žena zastřelil tři děti a tři dospělé

Americkým Nashvillem otřásla v pondělí ráno obrovská tragédie. Do křesťanské základní školy spojené se školkou vnikla žena, která zabila podle tamní policie tři děti a tři dospělé. Informace o útočnici a jejím motivu zatím nejsou známé. Po zásahu policistů zemřela. Žáci a zaměstnanci školy se po tragické události přesunuli do bezpečí blízkého kostela, kde se děti setkaly se svými rodiči.

Krátká zpráva

Maďarsko schválilo vstup Finska do NATO

Maďarsko ratifikovalo vstup Finska do Severoatlantické aliance. Proti hlasovalo pouze šest poslanců. Ve hře je stále i schválení Švédska. Podle tamních médií ale zelenou pravděpodobně jen tak nedostane.

Z domova

Krátká zpráva

Ostravská koalice přišla o většinu

Ostravský zastupitelský klub hnutí ANO v pondělí opustil Maxim Pachomov. Koalice ANO, SPOLU a Pirátů, která vládne městu, tak přišla o většinu. Klub už dříve opustil primátor Tomáš Macura, za kterého nyní hledá ostravské ANO náhradu.

Zahraničí

Krátká zpráva

V Libanonu se nedohodli na změně času. Způsobilo to velké zmatky

Obyvatelé Libanonu žijí od neděle ve dvou časových pásmech. To, jaký čas mají na hodinkách, často závisí na jejich náboženství. V zemi obývané podobně velkými skupinami muslimů a křesťanů to způsobuje velký zmatek. Za chaos může muslimský premiér Nadžíb Míkátí, který se rozhodl posunout změnu času ze zimního na letní na 20. dubna, aby tím pro své souvěrce o hodinu zkrátil postní měsíc ramadán. Mnoho křesťanů i firem se ale toto nařízení rozhodlo nerespektovat. A stejně jako v Česku si i tam hodinky seřídili už v neděli, jak byli zvyklí z minulosti.

Krimi

Ekonomika

Zajímavosti

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA