Jurečka: V kauze Najmon jsem postupoval podle zákona. Stěžoval si na něj i Babiš

Jurečka: V kauze Najmon jsem postupoval podle zákona. Stěžoval si na něj i Babiš

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) nabídl bývalému šéfovi Úřadu práce Viktoru Najmonovi mimořádnou odměnu a dobré hodnocení, když z funkce sám odejde. Ten to ale odmítl. Vyplývá to ze záznamu rozhovoru, který si Najmon nahrál, protože prý tušil, co má Jurečka v plánu. Jurečka však prohlásil, že jednal v souladu se zákonem. Najmon podle něj dlouhodobě neplnil své povinnosti.

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Ukrajinu dorazí za pár týdnů raketomet Přemysl

Na Ukrajinu poputuje další kus vojenské techniky, na který se složili čeští občané v rámci iniciativy Dárek pro Putina. Na raketomet RM-70 pojmenovaný Přemysl po bájném Přemyslu Oráčovi přispělo téměř 12 tisíc lidí přes 30 milionů korun. Podle organizátorů kampaně bude raketomet dodán na Ukrajinu za několik týdnů. Češi se už takto v minulosti složili také na modernizovaný tank T-72 M1, který dostal jméno Tomáš.

Z domova

Zahraničí

Krimi

Krátká zpráva

Kriminalisté odložili chladnokrevnou vraždu chlapce (†17)

Kriminalisté odložili loňský případ zavražděného 17letého chlapce z Velkých Losin, protože hlavní podezřelý je po smrti. Mladíka měl na konci října 2022 připravit o život v bytovém domě jeho o rok starší kamarád. Ten skončil postřelený policisty v nemocnici, kde i zemřel. Soudní pitva následně odhalila, že ho nezabili strážci zákona, nýbrž smrtící koktejl drog.

Ekonomika

Zajímavosti

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA