Další výpadky léků. Opoziční poslanci se měli sejít s Válkem, nedorazil

Další výpadky léků. Opoziční poslanci se měli sejít s Válkem, nedorazil

Kvůli nevídaným výpadkům v dodávkách léků se ve čtvrtek sešli zástupci lékařů, farmaceutických firem a lékárníků. Situace v českých lékárnách je podle nich čím dál horší a prý neexistuje jednoduché řešení. Pozvaný prý byl i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Ani jeden z nich nedorazil.

Důležité Události

Z domova

Krátká zpráva

Úroková sazba zůstává na sedmi procentech

Česká národní banka (ČNB) ponechala ve čtvrtek výši úrokové sazby na sedmi procentech, informovala o tom mluvčí Petra Krmelová na webu. Na této úrovni se sazba nachází od června loňského roku. Beze změn zůstaly také další dvě sazby, diskontní je na šesti procentech a lombardní na osmi. "Trh ani s dalším zvýšením sazeb ze strany ČNB již nepočítá, a naopak předpokládá, že ČNB začne od poloviny letošního roku úrokové sazby mírně snižovat," uvedl ekonom Jakub Seidler.

Krátká zpráva

Úřad zmírnil pokutu za nepovolené hašení Českého Švýcarska

Pilot Jiří Vlk pomáhal při hašení požáru v Českém Švýcarsku svým vrtulníkem, aniž by pro to měl potřebná povolení. Původně mu za to hrozila statisícová pokuta. Nakonec ale jen dostal napomenutí a musí zaplatit náhradu nákladů přestupkového řízení ve výši jednoho tisíce korun. Rozhodl o tom Úřad pro civilní letectví.

Zahraničí

Krimi

Ekonomika

Zajímavosti

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA