Zpravodajství

Handicapované děti si golfem vydělávaly na klimatizaci! Kupte kalendář a podpořte je!

Handicapované děti ze speciální základní školy v Jablonci nad Nisou pózovaly pro fotografa Milana Holendu na trávnících golfového areálu Ještěd.

„Fotky budou použity v kalendáři, z jehož prodeje škola získá peníze na zabudování klimatizace do minibusu, kterým děti každodenně jezdí,“ řekl Martin Trylč, manager agentury MTart, která se na projektu podílela.

„Pracuji s postiženými dětmi už tři roky. Snažím se, aby měly šanci zahrát si golf co nejčastěji, a tak jsem nabídla spolupráci speciální základní škole v Jablonci. Děti už asi měsíc jezdí na naše hřiště každou středu, kdy se jim věnují trenér Ondřej Steinz nebo cvičitel Tomáš Gärtner,“ popsala projekt Dáša Juríková, sport manager golfu Ještěd.

„Pak mě napadlo oslovit fotografa Milana Holendu, který má umístěnou výstavu v budově golfu Ještěd, zda by s dětmi nenafotil charitativní kalendář. A on souhlasil,“ doplnila Juríková.

Fotky vznikaly bez pokynů fotografa, děti odpalovaly míčky nebo hrály hry a foťák tu a tam cvakl. „Pracovat s handicapovanými je neobvyklý zážitek, vše je velmi spontánní. Rozhodně jde o příjemnou záležitost,“ řekl liberecký fotograf Milan Holenda.

Žáci z jablonecké speciální základní školy budou na hřiště za Ještědem jezdit i v budoucnu. „Děti nic neplatí, využívají služeb našeho golfového areálu zdarma díky souhlasu majitele Miloše Vajnera. Bez toho by to nešlo. I instruktoři, kteří je trénují, to dělají z dobré vůle, peníze za to nedostávají,“ vysvětlila Dáša Juríková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz