Zpravodajství

Hvězdy TV Nova zahájily kampaň pro dárce kostní dřeně!

Do charitativního projektu na podporu Českého národního registru dárců dřeně se zapojily osobnosti TV Nova, mezi nimiž jsou například moderátoři Lucie Borhyová, Ray Koranteng nebo Tomáš Krejčíř. Kampaň představil na středeční tiskové konferenci generální ředitel TV Nova Jan Andruško.

Projekt Zapište se někomu do života! odstartuje na obrazovkách Novy 30. října. Diváci se šest týdnů budou setkávat s šesti různými spoty, ve kterých vystupuje 18 známých osobností. "Rádi bychom využili naší mediální síly a prostřednictvím obrazovek podpořili tento projekt.

 

V České republice dárcovství kostní dřeně není příliš medializované téma. Naším cílem je vtáhnout diváka do problematiky a přimět ho, aby se do registru dárců přihlásil,“ sdělil Andruško.

PSALI JSME TAKÉ:

CHARITA PRO POSTIŽENÉ DĚTI: Zpívali Csáková, Ledecký, Kolář a další...
 

Český národní registr dárců dřeně vznikl před téměř dvaceti roky. V současné době registr čítá kolem 36 tisíc zapsaných lidí. "Ve světě je v registrech, kterých je kolem 65, zapsáno přes 18 milionů lidí,“ uvedla ředitelka Nadace pro transplantace kostní dřeně Renata Jenšíková. Nejvhodnější dárci jsou podle primáře hematologicko-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň Vladimíra Kozy lidé ve věku od 18 do 35 let.

 

"Registr dárců kostní dřeně, to je jako velký seznam lidí, kteří vám dávají naději,“ myslí si moderátor Rey Koranteng.

Televizní spoty vznikly v režii Tomáše Medka a hudbu k nim složil Ondřej Brzobohatý. "Ondra honorář za svoji práci věnoval na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně,“ prozradila moderátorka Renáta Czadernová.

Televize Nova v roce 2002 uspořádala na podporu dárcovství kostní dřeně obsáhlou kampaň. "Díky ní tehdy vstoupilo do našeho registru dárců kostní dřeně přes pět tisíc dobrovolníků. Jsme zvědaví, jaký ohlas přinese kampaň nyní,“ řekl Koza.

PSALI JSME TAKÉ:

Nadace Nova přivezla dětem nadílku


"Úkolem nás všech je oslovit lidi, aby se zapsali do registru dárců kostní dřeně. Je to opravdu unikátní projekt, který může lidem osvětlit to, že je nutné mít dárce, protože mohou zachránit život lidem na druhém konci světa. Mám ráda charitu a podporuji různé projekty, protože se má pomáhat. A je pravda, že jestli může někdy ten můj obličej k něčemu pomoct, ráda ho k dobré věci propůjčím,“ řekla Mediafaxu moderátorka Kristina Kloubková.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z PREZENTACE CHARITATIVNÍ AKCE:

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz