Zpravodajství

V Norsku evakuovali desítky lidí kvůli sesuvu půdy!

V Norsku evakuovali desítky lidí kvůli sesuvu půdy!
Zdroj: TV Nova

Desítky lidí se musely v neděli evakuovat kvůli rozsáhlému sesuvu půdy ve venkovské oblasti centrálního Norska. Informuje o tom agentura AFP.

Sesuvy byly způsobeny vydatnými dešti, které po suchém a teplém prosinci na konci měsíce v oblasti spadly. Zasažen je region jižně od Trondheimu, třetího největšího norského města. "Evakuovali jsme mnoho farem," řekl šéf záchranných operací Tore Kyllo.

ČTĚTE TAKÉ:

Bouře Washi řádila na Filipínách, zabila 180 lidí!
 

Sesuv je asi kilometr dlouhý a stále se pohybuje. Situaci monitorují geologové z vrtulníku. Trondheim ohrožen není.
 

Většina evakuovaných odjela vlastními auty. Z jedné farmy obyvatelé museli odletět vrtulníkem. Zatím nebyl nikdo zraněn, sesuvy nezničily ani jeden dům nebo farmu. Řeka bahna ale k jedné z farem směřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz