Zpravodajství

Konspirační teorie: Tady příští týden rozhodnou o osudu planety spiklenci z Bilderbergu

Konspirační teorie: Tady příští týden rozhodnou o osudu planety spiklenci z Bilderbergu
2013-11-14_Snidane

Bilderberg 2013 je tady! Že nevíte o co jde? Je to setkání skutečných vládců světa, kteří plánují eliminaci lidstva, jedovaté očkování, chemické práškování atmosféry a svět je pro ně šachovnicí pro jejich hru. Takhle alespoň o záhadném setkávání mocných mužů a žen planety mluví zastánci konspiračních teorií.

Slovo Bilderberg obvykle stačí, aby se konspirátorům zatmělo před očima. V jejich pojetí jde o celosvětové spiknutí elit, kteří za zavřenými dveřmi (a pod přísnou ochranou policie) kují pikle nebo přinejmenším "jednají o nás bez nás". Svým způsobem je to nejspíš i pravda.
 

Bilderberg Group, Klub Bilderberg nebo Konference Bilderberg. Tak se tomuto setkání politiků, finančníků, průmyslníků a dalších světově významných osobností říká. Setkání se koná každoročně, místo i pozvaní se obměňují a z výsledků těchto jednání neexistují žádné výstupy. Téměř nikdo z lidí, kteří se kdy setkání Bilderbergu účastnili, žádné detailní podrobnosti nikdy neprozradil.
 

Související obsah

Každoročně se celé armády konspirátorů i novinářů snaží vypátrat, kde se bude setkání Bilderbergu konat. Není to snadné, protože pořadatelé setkání vždy mlží a místo utajují. Letos by se podle všeho měly světové elity sejít v luxusním hotelu The Grove ve Watfordu nedaleko Londýna. Setkání se bude konat mezi 5. a 9. červnem. Informaci zveřejnil evropský poslanec Gerard Batten ve svém projevu před parlamentem v Bruselu.
 


 

Není divu, že takové "utajené" setkání mocných jitří fantazii mnoha lidí a dráždí každého konspirátora. Existují teorie, které volně navazují na jiné konspirační fámy. V současné době je nejoblíbenější zřejmě ta, že skupina Bilderberg pracuje na snížení populace lidstva, aby nás planeta dokázala uživit. To se má dít prostřednictvím chemtrails (chemické či biologické "práškování" zemského povrchu či atmosféry), vývoje umělých nemocí (údajně AIDS) nebo jedovatého očkování.
 

Související obsah

O co ve skutečnosti jde? Historie skupiny Bilderberg sahá až do roku 1954. Tehdy se konala první z desítek těchto konferencí, a to právě v hotelu Bilderberg u Arnhemu v Nizozemí. Tak také získaly tato konference své jméno.
 

První setkání elit iniciovalo hned několik politických osobností tehdejší doby. Důvodem údajně byl rostoucí antiamerikanismus v Evropě a obavy z něj. Proto se tedy sešli politici, průmyslníci, novináři a významní podnikatelé, aby odporu vůči Americe čelili a posílili "atlanticismus", tedy dobré vztahy svobodné části Evropy a Ameriky.
 

Protože se toto "rande mocných" osvědčilo, scházejí se od té doby pravidelně každý rok. Jak už bylo řečeno, výsledky jednání nejsou veřejně nikdy k dispozici. O tom, co zase Bilderberg "upekl", se spíše jen spekuluje. Bilderberg údajně například zásadně ovlivnil vznik jednotné evropské měny eura, což je na rozdíl od spikleneckých teorií docela dobře představitelné.
 

Související obsah

Jednou z mála (a navíc těžko ověřitelných) informací o jednání Bilderbergu je prohlášení skupiny "Přátelé Bilderbergu" z roku 2008. Ti ve své tiskové zprávě uvedli, že v uvedeném roce byly tématy jednání skupiny "svět bez jádra, kyberterorizmus, Afrika, Rusko, finance, celní ochrana, americko-evropské vztahy, Afghánistán a Pákistán, islám a Írán".
 

V historii se jednání Bilderbergu účastnilo také pět pozvaných Čechů. Byli jimi bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý, někdejší velvyslanec ČR při NATO Karel Kovanda, poradce prezidenta Havla Michael Žantovský, ředitel odboru Havlovy kanceláře Jiří Pehe a dvakrát mezi elity zavítal i Karel Schwarzenberg.
 

Související obsah

Schwarzenberga kvůli jeho účasti na setkání Bilderbergu dokonce interpelovali poslanci KSČM a ČSSD. Z toho, že mezi elitami za zády prezidenta Klause dojednává za Česko přijetí Lisabonské smlouvy ho obvinil také prezidentův tajemník Ladislav Jakl. Toto podezření Schwarzenberg odmítl a o obsahu jednání nic neprozradil. Později uvedl, že se setkání účastnil jako soukromá osoba a že při jednání Bilderbergu nejde o nic jiného, než klasickou konferenci ve formě přednášek předních expertů ve svých oborech.
 

Letos se Karel Schwarzenberg setkání Bilderbergu zřejmě nezúčastní. Sám to sice nepotvrdil, ale vyplývá to ze sdělení jeho mluvčí Johany Grohové: "Pokud vím, do Londýna se v nejbližších dnech nechystá a ani netuším, že se nějaké takové setkání připravuje."

(/zahranici/severokorejsky-diktator-kim-cong-un-se-topi-v-penezich.html)]

Optimisté věří, že podobná setkání elit jsou užitečná. Něco na tom zřejmě i bude. Nemusí být vůbec na škodu, když se mocní jednou za čas sejdou a jednají bez kamer a novinářů. Nejsou pod mediálním a veřejným tlakem a snáze tak mohou dojít ke shodě v libovolných sporech a problémech. Pesimisté za Bilderbergem naopak vidí spiknutí mocných a rozvíjejí nepodložené teorie, jak nám elity jdou po krku. Dokud někdo nepronikne na jednání Bilderbergu se skrytou kamerou nebo mikrofonem - a to nebude jen tak - zřejmě se pravdu nedozvíme.

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz