Domácí

Benefiční koncert pro nemocnou Míšu byl úspěšný! Lékaři ale pořád neví, jak ji vyléčit!

Padesát tři tisíc korun, tolik se podařilo vybrat pro sedmiletou Míšu Zahradníkovou díky benefičnímu koncertu v Nechanicích na Královéhradecku. Pomohou jí zapaltit tolik potřebnou rehabilitační léčbu.

Holčičku z našeho vysílání znáte, trpí záhadnou nemocí, která je podobná dětské mozkové obrně. Peníze vybrané díky benefičnímu koncertu půjdou na její rehabilitaci a na pomůcky, které nehradí pojišťovna. 


Rodiče malé Míši umějí potlačit slzy, ale tentokrát se jim to nepovedlo. Na benefiční koncert přišlo sto padesát lidí. Umělci hráli a zpívali bez nároku na honorář. "Výtěžek dnešního koncertu bude předán v plné výši rodičům Michalky, bude použit na další rehabilitační cvičení nebo na nový vozík," uvedla organizátorka koncertu Hana Jarošová


Lidé nasbírali už osm tun víček. Na koncertě se mezi lidmi vybralo skoro padesát tři tisíc korun. Za pár měsíců čeká Míšu další cesta do lázní. Rodiče si od rehabilitace slibují, že se jejich dcerka bude méně třást a také lépe mluvit, protože teď má ochablé i obličejové svaly.


Související obsahO tom, jak bude Míši léčba pokračovat, se stále ještě rozhoduje, ale je to složité. Míša už totiž podstoupila veškerá možná vyšetření. Třeba magnetickou rezonanci .Mozek a míchu má ale holčička zdravou. Žádné problémy neukázalo ani neurologické, genetické, bakteriální či virové vyšetření. I během těhotenství probíhalo vše naprosto normálně a Zahradníkovým nepomohli ani léčitelé.


Snad jedinou malou útěchou pro zoufalé rodiče je to, že Míšin mozek se podle odborníků ještě bude rozvíjet a nemoc by mohla časem trochu ustupovat. V tom Míše pomáhají intenzivní lázeňská cvičení, po kterých se méně třese a lépe mluví. Zahradníkovi se teď upínají k poslední možnosti -shánějí kontakty a chtějí oslovit lékařské kapacity za zahraničí a doufají, že jejich dcerce pomůžou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz