úředník

Úředník (44) žil celý život bez mozku, nikdo si toho nevšiml

Úředník (44) žil celý život bez mozku, nikdo si toho nevšiml
Zdroj: archiv

Státní úředník měl v lebce místo mozku tekutinu, přesto žil úplně normálním životem. Že mu orgán z větší části chybí, se zjistilo úplnou náhodou.

Lékaři z něj byli úplně paf. Čtyřiačtyřicetiletý francouzský státní úředník se dostavil do nemocnice s tím, že pociťuje poslední dobou slabost v levé noze. V rámci diagnózy mu dělali snímky mozku a zjistili, že prakticky žádný nemá. Převážnou část jeho lebeční dutiny vyplňovala kapalina.

Z úředníkovy medicínské historie vyplynulo, že v dětství trpěl hydrocefalií a tekutinu mu odsávali, když mu ale bylo 14, tak toho nechali. Tekutina se mu v lebce nahromadila a během let vystrnadila téměř veškerou mozkovou hmotu.

Zdroj: archiv

Další testy ukázaly, že muž má kvůli tomu podprůměrné IQ 75, dokázal ale vést plnohodnotný život, je ženatý, má dvě děti a neexistence jeho mozku si nikdo nevšiml ani v práci.

Související obsah

"Co jsme zjistili, je neuvěřitelné. Čekali byste, že tak nedostatečný mozek je neslučitelný se životem," řekl doktor Max Muenke agentuře Reuters. O muži tým lékařů publikoval studii v odborném časopise The Lancet.

Máte ve vašem okolí někoho, o kom se domníváte, že je patrně také bez mozku? Napište nám na zpravy@nova.cz nebo zavolejte na linku 606 09 09 09.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vědci vyřešili letité dilema: Muží preferují chytré dívky před prsatými!

Jedna dávka kokainu váš mozek ovlivní navždy! Tak bacha na kolumbijské týdny
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu úředník

Důležité Události

Píše se na Deník.cz