Domácí

Veletrh Poslední cesta: Už máte vybranou rakev? Tyto jsou v módě

Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá poněkud netradiční veletrh. Jedná se o mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání. Ač se to někomu může zdát morbidní, tento opomíjený obor si svou pozornost bezpochyby zaslouží. Koneckonců týká se nás všech.

Nápad na tento netradiční veletrh vznikl v hlavách zaměstnanců výstaviště v Lysé nad Labem: "Chceme být originální a nechceme krást témata tak jako to činí ostatní výstaviště v republice," vysvětluje nápad ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Podle pořadatelů je tento veletrh akcí pro lidi, kteří se nebojí mluvit o smrti. Za oba dva dny pak očekávají, že ho navštíví na pět tisíc lidí. "Lidé zde najdou veškeré potřeby a pomůcky, které jsou spojené se smrtí, ale i s umíráním. To je velmi důležité téma," popisuje Ondřej Matouš.

Zajímavými trendy v pohřebnictví, které jsou na veletrhu prezentovány, jsou například skleněné náhrobky nebo moderní designové rakve. A jak je u správného veletrhu zvykem, nechybí ani doprovodný program. Ten se skládá z řady přednášek a diskuzí.

Související obsah

K vidění je toho ale mnohem více. Například samotnému řediteli výstaviště se kromě celkového uspořádání veletrhu nejvíce líbí aranže, které jsou spojeny s různými typy pohřbů. Ty jsou vystaveny v šesti samostatných kójích a najdeme mezi nimi například pohřební výzdobu pro motocyklistu nebo cestovatele. Veletrh s příznačným názvem Poslední cesta probíhá od pátku 3. listopadu do soboty 4. listopadu. Navštívit ho můžete od devíti do sedmnácti hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz