Pohřbení zaživa

Z hrobu se začalo ozývat bušení a křik! Žena už se ven nedostala

Z hrobu se začalo ozývat bušení a křik! Žena už se ven nedostala
Zdroj: facebook

Brazilka Rosangela byla prohlášena za mrtvou, a tak ji příbuzní s pláčem pohřbili. Jenže se ukázalo, že žena nezemřela. Lidé, kteří bydleli u hřbitova, slyšeli šramot a křik. Když konečně rodina vykopala rakev, bylo už pozdě.

O opravdu děsivém případu informovala brazilská média. Rodina věřila, že 37letá Rosangela Almeida dos Santosová zemřela. Podle lékařů podlehla septickému šoku po dvou srdečních zástavách. Příbuzní ji oplakali a pohřbili na konci ledna, píše portál The Sun.

Místní, kteří bydleli nedaleko hřbitova ve městě Riachao das Neve, ale krátce poté začali upozorňovat na zvláštní hluk. "Když jsem došla k její hrobce, slyšela jsem bušení zevřit. Myslela jsem si, že si jen děti na hřbitově hrajou a dělají si ze mě legraci. Pak jsem zaslechla skučení, ale hned ustalo," popsala Natalia.

Když se to dozvěděla rodina, povolila exhumaci. Jenže k té došlo až jedenáct dní po pohřbu a žena se zřejmě v rakvi udusila. Nehty i prsty měla rozdrásané do krve, jak se snažila dostat ven. Stejně tak měla rány na hlavě, kterou se také pokoušela dřevo prorazit.

Související obsah

"Potom přišlo na hřbitov asi pět set lidí. Všichni se nacpali k hrobu, chtěli ji vidět, někteří se dotýkali její nohy a říkali, že je pořád teplá. Vůbec nebyla studená jako u mrtvoly," vyprávěl pro brazilskou TV Globo Francisco Dias.

Policisté zahájili vyšetřování poté, co rodina podala na lékaře stížnost. "Začali jsme sbírat výpovědi od příbuzných a dalších lidí. Když bude potřeba, znovu exhumujeme tělo slečny Santosové, abychom tomu přišli na kloub," prohlásil šéf policie Arnaldo Monte.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz