Nehoda

Opilý řidič ujížděl policistům, auto letělo desítky metrů a začalo hořet

Opilý 37letý Moldavan za volantem golfa se v sobotu v noci u Prahy pokusil ujet policejní hlídce. V obrovské rychlosti přeletěl kruhový objezd, auto po dopadu vzplálo.

Honička, nad kterou by zaplesalo srdce každého režiséra akčních filmů, začala kolem půlnoci v Nehvizdech na Praze-východ.

Dopravní policisté chtěli zkontrolovat Volkswagen Golf, jehož výfuk mocně burácel. Řidič však šlápl na plyn, a to pořádně. Namířil si to zhruba dvoustovkou na Prahu. Po třech kilometrech se mu stal osudným rozlehlý kruhový objezd v průmyslové zóně u obce Jirny.

Řidič sice šlápl na brzdu, ale jeho rychlost byla taková, že ho kamenný násep objezdu katapultoval do výšky. Auto letělo asi čtyřicet metrů přes celý kruháč, po dopadu se převrátilo na bok a začalo hořet.

Policistům, kteří piráta pronásledovali, se podařilo oheň uhasit a s největší pravděpodobností mu tím zachránili život.

Muž za volantem zůstal při vědomí, ven z vraku ho vyprostili přivolaní hasiči. Předali ho záchranářům, kteří Moldavana s těžkým zraněním převezli do nemocnice. Ještě předtím mu strážci zákona dali dýchnout s výsledkem přes dvě promile alkoholu. Cizinec měl u sebe pouze pas, takže zatím není jasné, zda vlastní i řidičák.

Související obsah

Okolnosti nehody prověřují dopravní policisté spolu s kriminalisty. Řidiči hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky vězení i vyhoštění ze země.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz