Koronavirus

Od rána v Česku přibylo šest mrtvých s Covid-19. Roste počet uzdravených

Počet případů nemoci Covid-19 ve světě dosáhl 1,6 milionu. Přes 100 tisíc osob zemřelo, přes 360 tisíc lidí se uzdravilo. Nejhorší situace je aktuálně v USA, Velké Británii a Francii. V Česku zemřelo 119 lidí a pozitivních případů je 5732. Politici vyzvali veřejnost, aby dodržovali i o velikonočním víkendu vyhlášená opatření.

Hlavní události

- V Česku je 5732 případů koronaviru, onemocnění podlehlo 119 lidí, 346 pacientů se vyléčilo. Testováno bylo 114 854 vzorků

- Vojáci, kteří měli pomoci s dezinfekcí španělských pečovatelských domovů, v budovách našli opuštěné a dokonce i mrtvé. Ve Francii statistky úmrtí na koronavirus z domovů pro seniory a pečovatelských domů dokonce ani nevedli

- Na konci článku najdete průběžně aktualizované mapky s počtem nakažených v jednotlivých krajích a okresech

- Neorientujete se ve všech vládních nařízení ve spojitosti s koronavirem? V tomto článku na TN.cz naleznete pomoc

- V ostravském Alzheimercentru je již 57 nakažených koronavirem, z toho 17 zaměstnanců

- Divadelníci vyzvali ministra kultury k rezignaci kvůli podpoře umění v době šíření koronaviru

- Česká biskupská konference představila portál pro sledování velikonočních mší a dalšího programu

- Rakousko zavedlo přísnější opatření na hranicích s Českem a Slovenskem

- Celosvětově se koronavirus potvrdil u více než 1,63 milionu lidí, přes 100 tisíc nemocných zemřelo. Vyléčilo se přes 369 tisíc pacientů

Divadlo Broadway vyzvalo ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby ze své funkce odstoupil. Majiteli Oldřichu Lichtenbergovi se nelíbí, že ze záchranného balíčku na kulturu, který schválila vláda, nepůjde nic do sektoru, který nepobírá dotace. “Tímto krokem, když se Vám to nedařilo svým mocensky cenzorským způsobem, zajišťujete úplnou likvidaci tohoto segmentu kultury,“ uvedlo divadlo. Zde si přečtěte celou výzvu k odstoupení.

“Nepřekvapuje mne, že nejvíce křičí ti, kteří mají z kultury byznys. Nikdy jsem neřekl, že nechci pomoci těm, kteří v kultuře podnikají,“ reagoval Zaorálek. Celou reakci ministra kultury si můžete přečíst zde:

"Právě jsem mluvil s prezidenty a premiéry Francie, Belgie, Nizozemí, Lucemburska, Estonska a Slovinska ze strany Obnova Evropy, kam patří i ANO. Navrhuji spolupráci na výzkumu vakcíny a léku proti viru, zajištění ochranných pomůcek, hlavně ventilátorů pro nemocnice a obnově ekonomiky," uvedl premiér Andrej Babiš (ANO)

Počet nakažených v Ostravském Alzheimercentru nadále roste. "I přes veškerá protiepidemiologická oaptření máme k dnešnímu dni 40 klientů a 17 zaměstnanců s Covid-19. Požádali jsme kraj o ochranné pomůcky," řekla pro TN.cz mluvčí centra Martina Svobodová. Rouškami či jiným materiálem může přispět kdokoliv.

Sobotním jednáním prezidentova poradního týmu v Lánech se zabývá krajská hygienická stanice, potvrdil ve čtvrtek policejní prezident Jan Švejdar, sám jeden z účastníků setkání. Podle Švejdara je tak možné, že účastníci budou muset platit pokuty.

Související obsah

Rakousko zavádí přísnější pravidla pro hranice s Českou republikou a Slovenskem. Vyplývá to z usnesení rakouského ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera. V novém usnesení nechal větu, kde vyjmenovává některé sousední státy nahradit výrokem, že pravidla platí pro všechny sousední země. Tedy i Česko a Slovensko.


Lidé, kteří pojedou do Rakouska, se musí prokázat negativním testem na koronavirus, nesmí být starší než čtyři dny. Při negativním testu pak není potřebná karanténa. Přejezd Rakouska je povolený, ale bez mezizastávek, pouze s některými výjimkami. Platnost nařízení končí 30. dubna.

Související obsah

Po světě se v současnosti šíří tři typy koronaviru způsobující onemocnění Covid-19. Vědci z cambridgeské univerzity v nové studii zmapovali výskyt těchto mutací označovaných jako A, B a C. V Evropě převažuje typ B, objevují se tu ale všechny tři. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Česká biskupská konference oznámila vznik portálu Velikonoce.cz. "Internetové stránky přibližují veřejnosti duchovní poselství Velikonoc a nabízejí nejširší veřejnosti možnost sledovat duchovní programy probíhající tradičně ve farnostech a sborech během Svatého týdne, Velikonočního třídenní a nadcházející velikonoční doby," uvedla Konference. V současné chvíli je zapojeno více než 26 farností a sborů z různých míst České republiky.

Související obsah

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na čtvrteční vládní tiskové konferenci představil nové výjimky z nošení roušek. Schválený je i nový termín otevření úřadů a rozšíření pravomocí hejtmanů, kteří budou mít více možností, jak podle potřeby umístit studenty a žáky zdravotnických zařízení. Připravují se také další otevření obchodů. Podrobnější informace k přijatým opatřením najdete v tomto článku na TN.cz.

Počty nakažených v okresech (pro zjištění počtu nakažených najeďte kurzorem na daný okres):


Počty nakažených v krajích:

Podívejte se na reportáž televize Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz