Zahraničí

Nejucpanějším městem bylo loni indické Nové Dillí. Praha je 137.

Nejucpanějším městem bylo loni indické Nové Dillí. Praha je 137.
Zdroj: TV Nova

Nejucpanějším městem na světě je Nové Dillí. Česká metropole skočila podle údajů společnosti TomTom ve druhé stovce, drží si úctyhodné 137. místo. Hůř je na tom slovenská Bratislava, která skončila 88.

Žebříček nejucpanějších měst světa sestavil výrobce navigací a mapových podkladů. Data pak společnost využívá od více než 600 milionů řidičů.

Na stupnici měst s nejhorší dopravou "vede" indická metropole Nové Dillí. Praha si podle průzkumu vede velmi dobře, umístila se na 137. místě.

To podle expertů ukazuje na fungující příměstskou dopravu, která umí dopravním špičkám metropole ulehčit. Přitom více než 30 % ekonomicky aktivních lidí pracujících v Praze do hlavního města dojíždí. Třeba příměstský vlak je, podle developerů, běžně vnímán zájemci o bydlení podobně jako metro.

Související obsah

„Monitor přímého trhu s nemovitostmi zjistil, že počet dotazů na železniční dopravu nebo na vzdálenost od nádraží vzrostl u zájemců o příměstské bydlení o třetinu. Počet zmínek o železniční zastávce v inzerátech kategorie nemovitostí za tu dobu narostl dokonce o dvě třetiny,“ uvedl Kamil Dunaj z realitní a developerské společnosti Getberg.

Pražská ranní špička začíná v 7 hodin, vrcholí kolem osmé a uklidňuje se po deváté hodině. Odpoledne trvá od 15 do 18 hodin. Provoz se liší během týdne, ráno je nejhustší v pondělí a úterý, v podvečer zase ve čtvrtek. V pátek je rušno už skoro od oběda.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz