Zahraničí

Zbraň, která zabila Billyho the Kida, je k mání! Vyjde dráž než luxusní dům

Zbraň, která zabila Billyho the Kida, je k mání! Vyjde dráž než luxusní dům
Zdroj: bonhams.com

Milovníci zbraní a Divokého západu by měli zbystřit. K mání totiž bude legendární revolver, kterým šerif zabil psance Henryho McCartyho, známého spíše pod pseudonymem Billy the Kid. Odborníci očekávají, že se zbraň vydraží za dva až tři miliony dolarů (přibližně 43 až 65 milionů korun).

Aukční síň Bonhams nabídne zbraň v dražbě, která se uskuteční 27. srpna 2021. Revolver vlastnili Jim a Theresa Earlovi, kteří přibližně 50 let sbírali věci Divokého západu. V roce 2019 však Jim zemřel a rodina nyní celou jejich sbírku rozprodává.


"Současný stav revolveru je velmi dobrý. Jsou na něm viditelné stopy na hlavni i rukojeti,“ popsala předmět aukční síň. Jedná se o jednočinný Colt z roku 1876 s ráží .45. Má 7,5 palců dlouhou hlaveň, což je v přepočtu asi 19 centimetrů.


Legendární zbraní zabil šerif Patt Garrett v roce 1881 známého pistolníka a psance Billyho the Kida. Odborníci proto očekávají, že by se revolver mohl v aukci vydražit za dva až tři miliony dolarů (zhruba 43 až 65 milionů korun).

Související obsah


Poprvé byl Billy the Kid zatčen za krádež v roce 1875, tehdy se mu však podařilo uprchnout z vězení komínem. Na konci 19. století se pak stal hledaným kvůli vraždě kováře. V 80. letech poté, co zabil šerifa okrsku Lincoln, jej začal pronásledovat šerif Pat Garrett.


Přestože se Garrettovi podařilo Kida zadržet, zkušený psanec znovu z vězení, kde čekal na smrt za vraždu, uprchl. Šerif se však nevzdal a pistolníka po několikaměsíčním pátrání vystopoval a následně také zastřelil.


Billy the Kid je stále jednou z nejznámějších osobností dané doby. Jeho životní příběh inspiroval řadu tvůrců, vznikly nejen různé písně ale také filmy nebo knihy.

Lidé během zbraňové amnestie odevzdali stovky pistolí a pušek. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz