Domácí

VIDEO: Obrovský hazard se životem! Žena na přejezdu nedbala závor a šla

Riskantní přechod železničního přejezdu předvedla žena na Pardubicku. Přestože byly závory dole a v místě měl projíždět vlak, neváhala a přes železniční přejezd procupitala.

Na nebezpečnou situaci, která se odehrála ve středu krátce po 15. hodině na železničním přejezdu ve směru od obce Čeperka do Srchu na Pardubicku, upozornil redakci čtenář TN.cz. Ten při své cestě do práce dokonce vše natočil.


"Vypadalo to, že muž, který tam se ženou stál na přejezdu, jí řekl, aby počkala,“ řekl TN.cz čtenář. Žena však jeho rady ignorovala.

Související obsah


Dotyčná pravděpodobně spěchala, přes přejezd se vydala i přesto, že závory byly stažené dolů a brzy měl projet vlak. Z videa je navíc patrné, že se jen letmo rozhlédla na obě strany, zda skutečně ještě nic nejede.

Přecházet přes přejezd v době, kdy jsou závory sklopené, je podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala zakázané. "Každý rok přibližně v 16 % případů jsou účastníky nehod chodci, kteří nerespektují světelné znamení nebo závory. V naprosté většině se jedná o nehody s následkem smrti,“ sdělil TN.cz Drápal.


Jen za první polovinu letošního roku eviduje inspekce na železnicích 78 nehod, při kterých zemřelo celkem 15 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz