Domácí

Česko se rozloučilo s Františkem Nedvědem. Dorazil i jeho bratr

Česká republika se rozloučila s legendárním hudebníkem a písničkářem Františkem Nedvědem. Ten v neděli 18. července podlehl zákeřné rakovině. Bylo mu 73 let. Poslední sbohem dorazil dát zesnulému také jeho bratr Jan.

Poslední rozloučení proběhlo v sobotu v pražských Strašnicích. Obřad pro rodinu a nejbližší přátele trval přibližně hodinu. Poté se síň otevřela a vzdát hold známému českému zpěvákovi mohli také jeho fanoušci.

Poslední sbohem dorazilo dát písníčkáři mnoho lidí. Mezi nimi byl také jeho bratr Jan Nedvěd s manželkou Pavlínou. Do soboty nebylo jasné, zda se na pohřbu vůbec objeví.

Související obsah

Mezi smutečními hosty byl také hudební skladatel Jiří Vondráček, otec zpěvačky Lucie Vondráčkové a bratr Heleny Vondráčkové.

František Nedvěd podlehl zákeřné rakovině v neděli 18. července večer. Přestože s onemocněním bojoval, nemoc se mu nakonec vrátila.


"S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ sdělil v osudný den krátce před 23. hodinou jeho syn Vojta Nedvěd.

Související obsah


Spolu s bratrem Janem tvořil František Nedvěd úspěšné sourozenecké pěvecké duo. V roce 1996 se jim dokonce povedlo vyprodat strahovský stadion v Praze, kam se na jejich vystoupení přišlo podívat okolo 60 tisíc lidí.


V roce 1997 však spolu bratři přestali účinkovat a František poté hrál sám s jinými skupinami. Mezi jeho nejznámější hity patří Stánky, Frankie dlouhán nebo Valčíček. Od roku 2011 pak vystupoval opět společně se svým bratrem.

Jak to vypadalo na posledním rozloučení s Františkem Nedvědem? Podívejte se na video, které nepotřebuje komentář:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz