Domácí

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou silné bouřky. Doprovodí je vítr a kroupy

Česko zasáhnou silné bouřky. Právě před těmi varují meteorologové, kteří vydali výstrahu. Ta platí od sobotní 22. hodiny pro jih republiky.

Výstraha před silnými bouřkami platí od sobotní 22. hodiny do nedělní osmé hodiny ráno pro Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Jihomoravský a Zlínský kraj a Vysočinu. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru,“ varují meteorologové.


V důsledku bouřek se můžou rozvodnit některé malé toky, což může vést k zatopení podchodů, podjezdů nebo sklepů. "Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení v bouřce je potřeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ radí odborníci.

Výstraha před silnými bouřkami:

Zdroj: ČHMÚ


Meteorologové vydali také další výstrahu před vysokým rizikem velmi silných bouřek. Ta platí rovněž pro celé Česko od nedělní 15. hodiny do pondělní šesté hodiny ráno. "Předpokládá se výskyt velmi silných bouřek ojediněle s přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h,“ doplnili meteorologové.

Související obsah


"Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice nebo problémy v dopravě. Je potřeba zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty,“ uzavřeli odborníci.

Výstraha před velmi silnými bouřkami:

Zdroj: ČHMÚ

Víkend bude tropický, pak Česko zasáhnou intenzivní bouřky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz