Domácí

Auta, elektronika i rodinné domy. Stát se zbavuje majetku za hubičku

Auta, elektronika i rodinné domy. Stát se zbavuje majetku za hubičku
Zdroj: nabidkamajetku.cz

Stát v aukci opět levně nabízí majetek ke koupi. Kromě pozemků jsou stále k mání byty a domy po celém Česku. Kromě nich také auta, elektronika a řada dalších věcí.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí na portálu nabidkamajetku.cz stovky položek movitého i nemovitého majetku.

Mezi nabízenými budovami je například rodinný dům, který se nachází zhruba tři kilometry východně od středu Města Plesná. Dům je zděný z plných cihel, se dvěma nadzemními podlažími, bez obytného podkroví, se sedlovou střechou. V zadní části domu se nachází patrový přístavek sociálních zařízení. Postaven byl pravděpodobně v 19. století jako škola. Cena je velmi nízká - necelých 300 tisíc korun.

Související obsah

Další nemovitost s cenou pod 300 tisíc je část dvojdomku v Horní Libiné. Dům byl postaven přibližně v roce 1920, je zděný s jedním nadzemním podlažím, částečně podsklepený, v části se nachází půda, část tvoří obytné podkroví. Dispozičně je řešen jako 3+1. Objekt je však ve špatném stavu, dlouhodobě neužívaný a neudržovaný. Tudíž je potřeba počítat s částečnou rekonstrukcí.

Za 555 tisíc se aktuálně draží také rekreační chata, která se nachází ve Smolnici u Loun. Chata je přízemní s podkrovím a podsklepená. Společně s chatou získá kupující také zahradu o výměře 192 metrů čtverečních.

Za 37 tisíc je možné si zakoupit také hrobku na hřbitově v Opavě. Ta se skládá ze dvou částí. Podzemní část tvoří prostor hrobky pro uložení většího počtu rakví. Vstup do podzemní části je otvorem ve stropě, který je běžně zakrytý poklopem. Druhou, nadzemní část, tvoří hrobový rám, krycí desky a náhrobek.

Související obsah

Za aktuálně 14 200 korun je možné pořídit také stavební parcelu o výměře 111 m2 poblíž Uherského Hradiště. Pozemek se nachází v nezastavěné části obce Uherský Ostroh. Okolní pozemky jsou zemědělsky obhospodařovány.

Do aukce se dostalo i zhruba 30 dopravních prostředků, včetně několika osobáků, které státu propadly například kvůli trestné činnosti. Zájemci si tak můžou za necelých 20 tisíc pořídit třeba auto značek Škoda nebo Honda.

Za pár stovek korun si může zájemce "urvat" také třeba elektroniku. Stát nabízí několik desítek stolních počítačů HP nebo tiskárnu či tablet značky Lenovo. Za 1800 korun je možné pořídit i notebook Acer Aspire.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se zbavuje také například replik historických zbraní nebo umění. Koupit si například můžete obraz od malíře Františka Hrubého či akademického malíře Václava Nasvětila. V nabídce je také několik kusů nábytku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz