Zahraničí

Německou chemičkou otřásla exploze. Jeden mrtvý, 31 zraněných

V německém městě Leverkusen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko došlo v úterý dopoledne k výbuchu v chemičce a spalovně odpadu Chempark. Podle dostupných informací zemřel jeden člověk, 31 lidí je zraněných, čtyří další se pohřešují. Okolí zahalila oblaka hustého kouře.

Chemička Chempark v několika tweetech potvrdila, že po explozi je zraněných 31 lidí, z toho dva vážně. Dále informovala, že několik jejích zaměstnanců se stále ještě pohřešuje. Chemička také vyjádřila soustrast rodině jednoho pracovníka, který výbuch nepřežil.

"Touto tragickou nehodou a smrtí zaměstnance jsme hluboce zarmouceni. Naše soustrast patří především příbuzným, ale také kolegům, kteří s ním spolupracovali," zveřejnila na Twitteru chemička prohlášení ředitele Larse Friedricha.

Podle informací tamního rádia k výbuchu došlo okolo 9:30 v areálu chemičky a spalovny odpadu Chempark. Ta to uvedla na svém twitterovém účtu.

Související obsah

"Ze zatím neznámých důvodů došlo k výbuchu v areálu Chempark Leverkusen. Na místě zasahují jednotky hasičů. Prosíme lidi, aby kvůli bezpečnosti zavřeli okna i dveře," sdělila společnost.

Zatím není jasné, jak rozsáhlou škodu exploze způsobila. Podle moderátora rozhlasové stanice Radio Leverkusen s největší pravděpodobností zasáhla především právě objekt spalovny odpadu.


Hasiči proto okamžitě začali prověřovat, jestli ve vzduchu, kde poletují saze, nejsou i nějaké nebezpečné a toxické látky. 

Policistům vstup na místo zkomplikovalo poškození kabelů trolejového elektrického vedení. Lidé mají počítat s výpadkem proudu, který může trvat i celý den.

Otřesy, které exploze způsobila, cítili i lidé v okolních městech. Patrné ale byly i v těch vzdálenějších – třeba v Bonnu, který od Leverkusenu dělí přibližně 40 kilometrů. Kvůli výbuchu museli policisté uzavřít také několik pozemních komunikací.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz