Domácí

Obří rozkol v ČSSD! Kvůli Onderkovi nebude kandidovat 14 lidí

Sociální demokraté mají velké problémy se složením kandidátky v Jihomoravském kraji. Opustilo ji hned 14 výrazných tváří včetně aktuálního předsedy krajského předsednictva Břetislava Štefana.

Hlavním důvodem úprku z kandidátky ČSSD v Jihomoravském kraji je zásah vedení strany do kandidátky. Do čela totiž postavila aktuálního místopředsedu ČSSD Romana Onderku a na druhé místo poslankyni Kateřinu Valachovou.

A to se nelíbí jihomoravské buňce ČSSD, která si už dříve odhlasovala podobu kandidátky a zásah do jejího složení vnímá jako nerespektování vnitrostranické demokracie.

Související obsah

Na protest proti tomuto zásahu už z boje o poslaneckou sněmovnu odstoupil krajský předseda Břetislav Štefan, který je zároveň dlouholetým starostou městské části Brno-Líšeň a měl být krajskou jedničkou.

Spolu s ním odešlo dalších 13 výrazných tváří jihomoravské ČSSD, jako například starosta Kunštátu Zdeněk Wetter nebo vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková. Odchod kandidátů je v některých okresech až fatální.

Například na Blanensku nezůstal ani jeden kandidát a funkce se vzdal i krajský volební manažer. Předseda ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že ho situace mrzí, stejně tak projevila lítost i Kateřina Valachová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz