Koronavirus

Se samotestem pořád můžete do hospody! Má to ale jeden háček

Se samotestem pořád můžete do hospody! Má to ale jeden háček
Zdroj: Profimedia, Getty Images

Když se ještě testovalo ve firmách, k návštěvě restaurace nebo hospody si stačilo sepsat čestné prohlášení. Jenže to už stát neuznává, mnohým ale doma zbyly zásoby samotestů. Redakce TN.cz zjistila, za jakých podmínek je můžete jako vstupenku do podniku stále použít.

Testování ve firmách skončilo a školy mají prázdniny, takže s čestným prohlášením už nemůžete na oběd do restaurace vzít ani svoje ratolesti. Komu ale doma zůstala zásoba samotestů, nemusí věšet hlavu. Ani je vyhazovat.

Pořád totiž existuje způsob, jak je využít k návštěvě hospody nebo účasti na jakékoliv hromadné akci. 

"Lidé mohou dále využít své zakoupené samotesty. V případě, že někdo zvolí samotest pro prokázaní se při hromadných či jiných akcích nebo vstupu do provozovny, je potřeba si tento test provést přímo na místě konání akce nebo při vstupu do provozovny a upozornit na tuto formu testování odpovědné osoby a následně předložit negativní výsledek provozovateli či organizátorovi při vstupu," uvedla na dotaz TN.cz Martina Čovbanová z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Související obsah

Přivítají to zejména ti, na které ještě nepřišla řada s očkováním, očkovat se nemohou nebo vypotřebovali měsíční "dotaci" na dva PCR a čtyři antigenní testy zdarma. Stát je navíc přestane od září až na několik málo výjimek proplácet i kvůli kritice, že "platí lidem testy pro zábavu".

Plně naočkovaných už je v Česku přes 4,6 milionů lidí, první dávku dostalo více než 5,4 milionů lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nedávno podotkl, že zájem o vakcinaci je už mladších ročníků nižší. Vyzval, aby se přišel naočkovat každý, komu to zdravotní stav umožňuje.

Čestné prohlášení o testu nestačí! Čím dalším se prokážete:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz