Domácí

Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák se dvěma dávkami z Pelíšků

Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák se dvěma dávkami z Pelíšků
Zdroj: Profimedia

Herec Miroslav Kaman, esenbák z legendární české komedie Pelíšky, je po smrti. Smutnou zprávu TN.cz potvrdil místostarosta Lipnice nad Sázavou Marek Hanzlík.

Ve věku 75 let zemřel herec Miroslav Kaman, který se nejvíce proslavil rolí policisty ve filmové komedii Pelíšky. Kaman, který žil v Lipnici nad Sázavou v domě s pečovatelskou službou, zemřel už před prázdninami, kvůli covidu-19 o jeho smrti ale vědělo pouze nejbližší okolí. Jak informuje iDnes.cz, hercův život vyhasl již 12. května.

Miroslav Kaman začal natáčet až po padesátce. Nejprve absolvoval hornickou školu a poté pracoval v karvinských dolech. Zaměstnání byl nucen opustit po pracovním úrazu, který se mu stal během závalu. 

Související obsah

Jeho nejslavnější rolí je už zmiňovaný esenbák z filmové komedie Pelíšky, který na školní besídce seznamoval studenty s "běžnou prací policisty". Snad každý zná legendární hlášku "Rozkaz zněl jasně. Nesmí projet za žádnou cenu. Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo." 

Kamana do slavného filmu obsadil Jan Hřebejk. Ten TN.cz přiznal, že ho zpráva o smrti herce zaskočila. "Nevěděl jsem to," stihl alespoň krátce zareagovat časově vytížený režisér. 

Kaman se naposledy objevil ve snímku Bony a klid 2 (2014). Dále si zahrál ve filmu Horem pádem, Oběti a vrazi a znát ho mohou diváci i z televizních seriálů Zdivočelá země nebo Hospoda.

Slavnou českou komedii Pelíšky můžete zhlédnout i na VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz