Zahraničí

Žena ignorovala zákaz, přiblížila se k medvědici s mláďaty. Fotka ji vyšla draho

Žena ignorovala zákaz, přiblížila se k medvědici s mláďaty. Fotka ji vyšla draho
Zdroj: Profimedia

Ne všichni náštěvníci se umí k přírodě chovat s respektem. Své o tom ví i žena, která v Yellowstonském národním parku ve Spojených státech porušila pravidla jen proto, aby si mohla udělat fotografii medvědice s mláďaty. Měla štěstí a ze setkání s šelmou vyvázla bez úhony, americké úřady ale tak vlídné nebyly. Žena teď čelí obvinění podle federálního zákona.

Americké úřady se s vymáháním zákona nepářou. Zhruba 30letá Samantha Dehringová je obviněná ze dvou trestných činů poté, co se v národním parku přiblížila k samici medvěda grizzlyho s mláďaty.

Stalo se tak již v květnu, kdy Yellowstonský park zveřejnil na sociálních sítích záběry z videa, které pořídil jiný návštěvník, a požádal veřejnost o pomoc při pátrání po ženě. 

Z videa bylo patrné, že žena naprosto ignorovala jak pravidla parku, tak pud sebezáchovy. Když spatřila medvědici, která u sebe měla dvě mláďata, přiblížila se k ní s mobilem v ruce a chtěla si pořídit fotografii. Medvědice se proti ní rozeběhla, v tu chvíli se žena teprve otočila a dala se na ústup.

Šelma jí poté nechala být, otočila se a zamířila za svými mláďaty. Žena tak měla velké štěstí a vyvázla bez zranění. Trestu ale zřejmě neunikne.

Podařilo se totiž konečně zjistit její identitu, uvedl web Washington Post. Tento týden byla obviněna úmyslného rušení divoké zveře a pravidla parku, které zakazuje návštěvníkům se ke zvířatům přibližovat blíže než na vzdálenost zhruba 100 metrů.

Související obsah

Případ je vyšetřován podle federálního zákona, na konci srpna se žena musí dostavit k okresnímu soudu.

Vyšetřovatelům se zároveň podařilo zjistit, že žena po návštěvě parku přidala fotografie na svůj profil na facebooku s komentářem: "jsem naprosto spokojená s krásou tohoto místa".

Navzdory varováním návštěníci pravidla porušují často a nedodržují bezpečnou vzdálenost od divokých zvířat. Útoky medvěda grizzlyho jsou spíše ojedinělé, od otevření parku na konci 19. století zabili osm lidí. Ročně tam dojde v průměru k jednomu útoku, většinou však bez fatálních následků.

Podívejte se na dramatické záběry medvěda, který ve městě zranil čtyři lidi (6/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz