Počasí

ČHMÚ odvolal všechny výstrahy. Bouřky řádily především na Moravě

V neděli pro východní část České republiky platily výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silnými bouřkami a povodněmi. Bouře řádily především na východě Moravy, kde je provázely přívalové deště. V podvečer meteorologové všechny výstrahy odvolali, nebezpečí by tak již hrozit nemělo.

Výstraha před silnými bouřkami a povodňová bdělost původně platily od nedělních 11:30 do 21:00. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ale obě před 19. hodinou odvolal.

Na východě Moravy sice v tu dobu ještě přetrvávaly přeháňky a bouřky, s ohledem na zrušenou výstrahu už ale podle meteorologů nepředstavují nebezpečí. Naopak na Slovensku se podle webu Meteopress v podvečer vyskytovaly velmi silné bouřky.

Související obsah

V Česku to v neděli bouřilo především na Moravě, kam dorazily i přívalové srážky. Nad pohořím Chřiby se odpoledne vyskytla pravděpodobně supercela.

V souvislosti s bouřkami hasiči vyjížděli k několika událostem, většinou se jednalo o popadané stromy a větve. Jihomoravští hasiči například od rána do 17. hodiny evidovali 22 výjezdů. Odčerpávali vodu, odstraňovali větve a stromy, opravovali zaplachtované střechy a vyjížděli také ke dvěma dopravním nehodám.

Bouřky řádily i začátkem týdne. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz