Domácí

Tropické léto ani tento týden nečekejte. Vrátí se déšť a bouřky

Ani tento týden nebude Českou republiku trápit tropické horko. Teploty se budou většinou pohybovat mezi 20 až 24 stupni Celsia a bude pršet. O něco teplejší by mohl být až víkend.

Předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na tento týden očekává poměrně stabilní počasí bez větších teplotních nebo srážkových výkyvů.

Pondělí

Většinu dne by mělo být oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť, odpoledne se objeví ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 °C.

"V pondělí k nám kolem tlakové níže nad Skandinávií bude od severozápadu proudit chladnější a vlhký vzduch, během dne se k nám od jihozápadu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu," vysvětluje ČHMÚ.

Úterý

Podobné počasí bude i v úterý. Zpočátku bude polojasno, postupně oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty meteorologové očekávají mezi 20 až 24 °C.

Středa


Ve středu bude obloha zataženější. Meteorologové sice zprvu také očekávají polojasno, ale později během dne bude oblačno a na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 26 °C.

Čtvrtek


Čtvrtek bude deštivý. Na většině území bude trvalý déšť a přeháňky, místy dokonce bouřky. Nejvyšší denní teploty budou opět mezi 20 až 24 °C.

Související obsah

Teploty se lehce začnou zvedat až koncem týdne, kdy bude z Atlantiku postupovat do západní a střední Evropy frontální systém, který ovlivní počasí i u nás.

Pátek

Pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se zvednou na 21 až 25 °C. 

Víkend


O víkendu bude oblačno až polojasno, jen přechodně zataženo. Občasný déšť nebo přeháňky se objeví jen místy a bouřky budou ojedinělé. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz