Domácí

Aquapark v Jihlavě zachvátily plameny! Hasiči evakuovali desítky lidí

Požár v jihlavském aquaparku Vodní ráj, který vypukl v pondělí odpoledne, se hasičům podařilo uhasit. Až do odvolání zůstane aquacentrum uzavřeno, škoda se vyšplhá až ke 2 milionům korun. Desítky lidí museli hasiči evakuovat, nikomu se nic nestalo.

V jihlavském aquaparku Vodní ráj museli hasiči evakuovat desítky lidí. V pondělí odpoledne tam totiž vypukl požár.

"Všude se šířil dým a začaly praskat tabule skla," vypověděl očitý svěděk Marcel Víta. Nikdo nebyl zraněný. Aquapark ale zůstane uzavřený až do odvolání.

Související obsah

"Zplodiny i kouř nasála vzduchotechnika, takže celý areál je zamořený. Co se týče rozsahu škod, zatím to vidíme na bezmála 2 miliony korun. Je to ale pouze hrubý odhad. V úterý znovu přijedou hasiči a statici," uvedl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, pod které spadá i Vodní ráj.

"Požár vznikl ještě před 14. hodinou, kdy otevíráme krytou část s bazény. Tam tedy ještě nikdo nebyl. Když si ale návštěvníci části, kde začalo hořet, budou chtít zažádat o vrácení peněz za vstupenky, tak samozřejmě můžou," sdělil Málek.

"Hasičům se požár podařilo velmi rychle dostat pod kontrolu. Zakouřené prostory pak hasiči odvětrali," doplnila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.

Související obsah

Na místo dorazilo několik jednotek hasičů, kteří ohnisko požáru lokalizovali pomocí termokamery. Oheň se začal šířit od kamen v sauně ve vnitřní části aquacentra.


"Hlášení o požáru v aquaparku v ulici Romana Havelky v Jihlavě jsme přijali ve 14:00 hodin. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jihlavy-Bedřichova a Štoků," popsala Musilová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz